Linie 3, 9 i 108 zmieniają trasę, ale to nie jedyne utrudnienia w mieście

2023.10.22 16:21
Ulica Raginisa, Trasa Niepodległości i wiadukt Dąbrowskiego - prace drogowe prowadzone w tych miejscach spowodują liczne utrudnienia. Na zmiany muszą się nastawić i kierowcy, i pasażerowie BKM.
Linie 3, 9 i 108 zmieniają trasę, ale to nie jedyne utrudnienia w mieście
Fot: ERW

Ulica Raginisa

Kilka dni temu pisaliśmy utrudnieniach drogowych związanych między innymi ze zmianą organizacji ruchu na ulicy Raginisa (przeczytaj: Zmiana organizacji ruchu i powrót autobusów na dawną trasę LISTA). Teraz nie tylko kierowcy, ale i pasażerowie podróżujący autobusami Białostockiej Komunikacji Miejskiej muszą się liczyć ze zmianami. Od 23 października (poniedziałek) od około godz. 10.00 zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji ruchu na ul. Raginisa:

- na odcinku od skrzyżowania z ulicy Uśmiechu do granicy miasta Białegostoku ruch pojazdów będzie odbywał się dwukierunkowo po nowo wybudowanej jezdni prawej,

- autobusy linii 3 i 9 jadące w kierunku ulicy Wiślanej będą przejeżdżały przez nowo wybudowaną pętlę przy ulicy Niemeńskiej, na której zlokalizowany będzie przystanek tymczasowy,

- przystanek nr inw. 414 (Raginisa/Ogródki Działkowe) zostanie przeniesiony o około 100 metrów w kierunku skrzyżowania z ulicą Gwiazdkową (naprzeciwko wjazdu na pętlę autobusową przy ulicy Niemeńskiej),

- przystanek nr inw. 259 (Raginisa/Gwiazdkowa) będzie nieczynny,

- przystanek nr inw. 401 (Raginisa/Uśmiechu) zostanie przeniesiony o około 100 metrów w kierunku skrzyżowania z ulicą Uśmiechu (na nowo wybudowanej jezdni prawej).

Trasa Niepodległości

Zarząd Dróg Miejskich w Białymstoku poinformował o kolejnych utrudnieniach, które potrwają od 24 października (wtorek) do 5 listopada w godz. 9.00-15.00 oraz 17.00-7.00. Tym razem chodzi o Trasę Niepodległości, a dokładniej aleję Niepodległości oraz aleję Ignacego Jana Paderewskiego.

W związku z planowanymi gwarancyjnymi inspekcjami kanalizacji deszczowej mogą wystąpić utrudnienia w ruchu, polegające na miejscowym, krótkotrwałym zawężeniu jezdni do jednego pasa ruchu w danym kierunku.

Wiadukt w ciągu ulicy Jana Henryka Dąbrowskiego

Wydłużeniu do 28 października (sobota) uległ również termin występowania utrudnień w rejonie wiaduktu w ciągu ulicy Jana Henryka Dąbrowskiego związanych z demontażem przez ENEA Ciepło Sp. z o.o. sieci ciepłowniczej. Utrudnienia polegają na miejscowym zawężeniu jezdni do jednego pasa ruchu w kierunku Centrum, bądź w kierunku skrzyżowania z ulicą Hetmańską.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wyżej wymienione terminy występowania utrudnień mogą ulec zmianie.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl

1611 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39