Liryczna Anna Maria Jopek wystąpi podczas dwóch koncertów

2021.05.21 19:23
Tej wokalistki chyba nie trzeba przedstawiać. Anna Maria Jopek, sławna i nagradzana piosenkarka, wystąpi w Białymstoku.
Liryczna Anna Maria Jopek wystąpi podczas dwóch koncertów
Fot: Materiały prasowe
Anna Maria Jopek

Anna Maria Jopek to niemal już ikona polskiej muzyki...poetyckiej, lirycznej i pełnej refleksji. Jej piosenki czy też pieśni są pełne tęsknoty i zadumy. Stworzyła swój własny styl, między jazzem, popem, a nawet muzyką ludową.

Jest wokalistką, pianistką, improwizatorką, kompozytorką, autorką tekstów i producentką. Urodziła się w 1970 roku w Warszawie. Jej rodzice występowali w Zespole Pieśni i Tańca Mazowsze. "Muzyka mojego dzieciństwa, wszystkie Ptaszki, Serduszka i Cyraneczki, na zawsze zdeterminowały mój śpiew i myślenie o muzyce. Noszę w sobie płaski pejzaż Mazowsza z całą jego melancholią i bezkresem" - mówi dziś Anna Maria Jopek.

W wieku siedmiu lat rozpoczęła edukację muzyczną w klasie fortepianu. Już jako dwunastolatka zadebiutowała na scenie Filharmonii Narodowej w Warszawie. Ukończyła klasę fortepianu u profesora Jana Ekiera w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Rozpoczęła także studia na wydziale jazzu w Manhattan School of Music w Nowym Jorku oraz w Instytucie Filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Równolegle studiowała prywatnie śpiew u legendarnej profesorki Darii Iwińskiej.

Anna Maria Jopek reprezentowała Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji w Dublinie w 1997 roku piosenką "Ale jestem", zajęła tam 11 miejsce.

Nagrała płytę "Upojenie" ze światowej sławy amerykańskim gitarzystą Patem Methenym. Jopek nagrywała i występowała również z najważniejszymi postaciami polskiej sceny muzycznej: Jeremim Przyborą, Tomaszem Stańko, Markiem Grechutą, Januszem Olejniczakiem, Kayah, Grzegorzem Turnauem, Staszkiem Soyką, Perfect, Sweet Noise, Leszkiem Możdżerem i Urszulą Dudziak. Śpiewała także ze Stingiem.

Koncertuje na całym świecie.

Wszyscy w drużynie Jopek są frontmanami własnych projektów. Annie Marii Jopek na scenie towarzyszyć będą: Paweł Dobrowolski (perkusja), Robert Kubiszyn (bas), Piotr Nazaruk (flety, głos, cytra) oraz Paweł Tomaszewski (fortepian).

"Wolność i nieograniczoność wyobraźni jest tym, co kocham najbardziej u tych, z którymi staję na scenie” – wyznaje Jopek. "Tylko spełnieni twórcy potrafią być prawdziwymi dawcami. W muzyce działamy na otwartym sercu" - dodaje.

W Białymstoku wystąpi w sobotę (5.06) podczas dwóch koncertów: o godz. 17:00 i 19:30.

BILETY

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

Polecamy
PHU Rofin
PHU Rofinul. Bitwy Białostockiej 4
15-103 Białystok
www.rofin.pl

Więcej informacji
1491 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39