Literatura. Ludzie. Białystok - filmowe reportaże

2021.08.18 11:11
Dominik Sołowiej – dziennikarz i reportażysta z Białegostoku – przygotował kolejne nagranie z cyklu "Literatura. Ludzie. Białystok". Dzięki nagraniom możliwa jest prezentacja dorobku Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Białymstoku – środowiska, zrzeszającego od lat twórców nagradzanych m.in. w ogólnopolskich konkursach literackich.
Literatura. Ludzie. Białystok - filmowe reportaże
Fot: Materiały prasowe
Joanna Pisarska

Filmy powstały w ramach projektu "Nauczycielski Klub Literacki – historia ludzi, historia miasta", realizowanego w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Białegostoku. NKL działa przy Związku Nauczycielstwa Polskiego w Białymstoku.

- Wiersze Joanny Pisarskiej – mówi Dominik Sołowiej, autor filmu – wyróżniają się niezwykłą subtelnością, delikatnością i skupieniem na najdrobniejszych emocjach. Ich tematem jest między innymi wiara, obecność Boga w życiu człowieka, sztuka, estetyka, magia rozmowy z drugim człowiekiem. Pisarska w mistrzowski sposób wykorzystuje to, co kryje się w słowie i między słowami, budując z nich poetycką opowieść o współczesnym świecie i człowieku.

Joanna Pisarska jest katechetką z Białegostoku, z wykształcenia inżynier budownictwa lądowego, teolog i nauczyciel informatyki. Opublikowała tomiki poetyckie: "Wrócę tu jeszcze" (2003), "Podróż wewnętrzna" (2011), "Szepty na wodzie" (2012), jest także współautorką dwóch zbiorów poezji z serii Kajety Starobojarskie: "Ona" (2007) i "Przez mrok przez błękit" (2014) oraz współredaktorką licznych tomów poezji i poetyckich antologii – trzy z nich zawierają wiersze jej uczniów.

Pisarska jest laureatką wielu konkursów poetyckich. Jej wiersze znajdują się w ponad stu wydawnictwach zbiorowych – antologiach, almanachach, wydawnictwach pokonkursowych. Wielokrotnie publikowała w "Najprościej", biuletynie NKL, ale także w "Okolicy Poetów", "Epei", "Akancie", "Katechecie", "Na Drogach Miłosierdzia". Tłumaczona na angielski i esperanto.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

947 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39