ŁKS zgarnął trzy punkty. Niezwykle ważne trzy punkty

2018.05.20 08:59
W piłkarskiej III lidze (gr. I) toczy się bój nie tylko o to, kto awansuje, ale też trwa walka na noże, by kolejnych rozgrywek nie zaczynać szczebel niżej. W weekend z miejsc oznaczających spadek wydostał się ŁKS 1926 Łomża.
Fot: Fanpage ŁKS 1926 Łomża

Seria czterech meczów bez zwycięstwa w wykonaniu Łomżyńskiego Klubu Sportowego dobiegła końca. ŁKS w sobotę (19.05) ograł na wyjeździe Victorię Sulejówek, a bohaterem gości został Daniel Lemański, który w 33. minucie rywalizacji zdobył jedyną bramkę w tym spotkaniu. Łomżynianie dzięki kompletowi oczek awansowali na 14. miejsce w tabeli, a więc pierwsze zapewniające ligowy byt.

Niemal pewny powrotu do IV ligi jest już natomiast Tur. Zespół z Bielska Podlaskiego przegrał w 29. serii zmagań z MKS-em Ełk. Rogata drużyna poległa na wyjeździe 0:1, a gola na wagę trzech punktów zdobył dla gospodarzy Maciej Famulak.

14. porażkę w sezonie zanotowała w sobotę także Olimpia Zambrów, która zajmuje dosyć bezpieczną pozycję w środku stawki. Biało-Niebiescy zagrali na własnym terenie otwarty mecz z Ursusem Warszawa, ale mimo wielu okazji do strzelenia gola gospodarze do siatki rywali trafili tylko raz. Uczynił to w 31. minucie Kamil Zalewski. Goście jeszcze przed przerwą wyrównali, a po zmianie stron dwukrotnie pokonali bramkarza Olimpii, wygrywającym tym samym starcie w stosunku 3:1.

Victoria Sulejówek - ŁKS 1926 Łomża 0:1 (0:1)
Bramka: Daniel Lemański 33

MKS Ełk - Tur Bielsk Podlaski 1:0 (1:0)
Bramka: Maciej Famulak 12

Olimpia Zambrów - Ursus Warszawa 1:3 (1:1)
Bramki: Kamil Zalewski 31 - Adrian Zawadka 41, Patryk Kamiński 54, Konrad Szkopiński 90