Lodziarz-morderca w Białymstoku. Jego lody zawierają ciała ludzi i zwierząt [KONKURS]

2023.07.13 07:59
W ramach cyklu "Najlepsze z Najgorszych" w Klubie Fama odbędzie się pokaz kultowego filmu "Lodziarz" w reżyserii Normana Apsteina. To horror komediowy, który od pierwszego wejrzenia można albo pokochać, albo znienawidzić.
Lodziarz-morderca w Białymstoku. Jego lody zawierają ciała ludzi i zwierząt [KONKURS]
Fot: Materiały prasowe
Kadr z filmu "Lodziarz"

"Najlepsze z Najgorszych" to przegląd różnorodnego kina klasy B, prezentujący filmy o niskim budżecie, absurdalnych dialogach, kiepskim aktorstwie i nielogicznych fabułach. Od jego inauguracji odbyło się już ponad 200 seansów i wydarzeń.

W ramach najbliższego spotkania w Białymstoku odbędzie się prezentacja filmu "Lodziarz". Budzi on skrajne reakcje, zależne od tego, czy widz weźmie go na poważnie jako horror, czy uwierzy twórcom, którzy twierdzą, że jest to pastisz kina grozy.

Fabuła produkcji rozpoczyna się od czarno-białej sceny, stylizowanej na kino lat 30. Młody Gregory jest świadkiem, jak jego ukochany lodziarz zostaje zamordowany przez grupę gangsterów, którzy podjeżdżają pod jego lodowego food trucka i brutalnie go zabijają. Gregory w wyniku traumy trafia do szpitala psychiatrycznego.

Jako dorosły człowiek, postanawia pójść w ślady swojego idola z dzieciństwa i zostać lodziarzem, jednakże nie zyskuje on sympatii lokalnych dzieci. Może to wynikać z szaleńczego grymasu na twarzy Gregory'ego, a może dlatego, że lody, które produkuje, są zaprawione kawałkami ciał zwierząt i ludzi. Nie jest to do końca jasne. Niemniej jednak, tajemnicze zaginięcia w okolicy dziwnie zbiegają się w czasie z dźwiękami melodyjki obwieszczającej pojawienie się samochodu lodziarza.

Główną rolę w filmie gra Clint Howard, najbardziej znany z filmu "Evilspeak" i serialu "Mój przyjaciel Ben". Na ekranie towarzyszą mu prawdziwe legendy kina klasy B, które czasami pojawiają się jedynie na kilka minut, takie jak Olivia Hussey ("Czarne Święta"), David Warner ("Gabinet figur woskowych", "W paszczy szaleństwa"), Jan-Michael Vincent (gwiazda serialu "Airwolf") i Sandahl Bergman ("Conan Barbarzyńca", "Czerwona Sonja").

Seans filmu "Lodziarz" odbędzie się w 20 czerwca w godz. 20:30 - 22:00 w Klubie Fama, przy ul. Legionowej 5.

Organizujemy konkurs, w którym można wygrać bilety na seans "Lodziarza" - TUTAJ

Więcej informacji: Najlepsze z Najgorszych: "Lodziarz"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl
1369 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39