Łomża. Obecny prezydent zmierzy się w wyborach ze swoją zastępczynią

2018.08.21 15:33
Mariusz Chrzanowski potwierdził, że zamierza startować w wyborach na prezydenta Łomży z własnego komitetu, po tym jak popierający go do tej pory PiS postawił na Agnieszkę Muzyk.
Łomża. Obecny prezydent zmierzy się w wyborach ze swoją zastępczynią
Fot: wikipedia.pl

W towarzystwie wiceministra Jarosława Zielińskiego, Agnieszka Muzyk ogłosiła oficjalnie, że zamierza kandydować na stanowisko prezydenta Łomży z poparciem Prawa i Sprawiedliwości. Taki sam zamiar ogłosił Mariusz Chrzanowski - urzędujący prezydent, który poparciem PiS-u cieszył się w poprzednich wyborach.

Sytuacja jest o tyle nietypowa, że Agnieszka Muzyk była zastępczynią Chrzanowskiego, a z funkcji została odwołana w maju tego roku. Nieoficjalnie mówiło się o tym, że powodem jej odwołania był planowany start w wyborach. Nic nie zapowiadało jednak, że to ona, a nie obecny prezydent otrzyma poparcie partii, szczególnie że zapowiadał to szef PiS w regionie Krzysztof Jurgiel.

Mariusz Chrzanowski zapowiedział rozpoczęcie zbiórki podpisów koniecznych do rejestracji komitetu, którego nazwa ma być znana po złożeniu przez niego dokumentów.

Prócz wspomnianej dwójki w Łomży o fotel prezydenta będą się starali także Maciej Borysewicz jako kandydat Koalicji Obywatelskiej i Dariusz Janicki popierany przez SLD.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1399 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39