Łomża świetlną stolicą województwa. Czy będzie też Polski?

2019.01.08 16:30
Łomża jest miastem, które przeszło do drugiego etapu tegorocznej edycji akcji "Święć Się z Energą", w ramach której wybierana jest Świetlna Stolica Polski.
Łomża świetlną stolicą województwa. Czy będzie też Polski?
Fot: lomza.pl
Iluminacje na rynku w Łomży

Rozbłysnęli w województwie

16 miast - po jednym z każdego województwa - przeszło do finału ogólnopolskiego konkursu "Święć Się z Energą", który w tym roku został zorganizowany po raz 10. Właśnie zakończył się pierwszy etap akcji, gdzie mieszkańcy mogli głosować przez internet na swoje miasto.

Z każdego województwa do wielkiego finału przeszło po jednym. W przypadku województwa podlaskiego jest to Łomża. Już za wygranie tego etapu miasto otrzyma sprzęt AGD wart 10 tys. zł.

Finałowe głosowanie wystartuje 11 stycznia. Oprócz Łomży, przeszły do niego takie miasta jak Wrocław, Toruń, Łódź, Kraków, Katowice czy Kielce, ale są tez mniejsze jak Wschowa (woj. lubuskie) czy Sędziszów Małopolski (woj. podkarpackie).

Miasta walczą o 200 tys. zł, a także sprzęt energooszczędny sprzęt AGD o wartości kolejnych 50 tys. zł. Cała akcja ma jednak charakter charytatywny, a nagrody zostaną przekazane potrzebującym w danym mieście. Także te za wygranie etapu wojewódzkiego.

Nagrody za zdjęcia i hasztagi

Prócz rywalizacji miast, w ramach Świeć Się z Energą został również zorganizowany konkurs fotograficzny podzielony na 5 kategorii: Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja i Moja Ulubiona Szopka. Na autorów najlepszych zdjęć czekają nagrody o wartości 40 tys. zł, m.in. aparaty fotograficzne, bony do sklepu Grupy Energa oraz weekend w hotelu dla dwóch osób. Dodatkowe nagrody można zdobyć również walcząc o głosy internautów. W głosowaniu, które potrwa do 18 stycznia, w każdym z województw wybrane zostaną trzy najlepsze zdjęcia i nagrodzone bonami do sklepu Grupy Energa.

W ramach plebiscytu równolegle rozgrywany jest dodatkowy konkurs hasztagowy. Spośród zdjęć zamieszczonych i oznaczonych #SwiecSiezEnerga jury wybierze najlepsze zdjęcia tygodnia, a w finale 3 zwycięzców i 10 wyróżnień. Na autorów najlepszych fotografii czekają nowoczesne smartfony, zaś na wyróżnionych bony na zakupy w sklepie Grupy Energa.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1360 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39