Łomża znów wśród najbardziej rozświetlonych miast

2020.01.08 10:53
W ścisłym finale konkursu "Świeć się z Energą" drugi rok z rzędu znalazła się Łomża. W poprzedniej edycji zdobyła 3. miejsce.
Łomża znów wśród najbardziej rozświetlonych miast
Fot: UM Łomża

Łomża znów najlepsza

"Świeć się z Energą" to plebiscyt w którym jest wybierana Świetlna Stolica Polski. Miasta są oceniane pod kątem świątecznych dekoracji. Pierwszy etap – wojewódzki – podczas którego jest wytypowany reprezentant każdego regionu, w tegorocznej edycji w województwie podlaskim znów wygrała Łomża, wyprzedzając m.in. Białystok i Augustów. W zeszłym roku w konkursie ogólnopolskim miasto z podlaskiego zajęło 3. miejsce.

Tym razem miasta, z którymi będzie rywalizować, to: Aleksandrów Łódzki, Bielsko-Biała, Brzesko, Bydgoszcz, Czersk, Giżycko, Legnica, Opole, Radom, Rzeszów, Starachowice, Świnoujście, Września, Wschowa, Zamość. Nie ma w tym gronie Sędziszowa Małopolskiego i Katowic, które w poprzedniej odsłonie znalazły się przed Łomżą.

- Okres świąteczno-noworoczny to szczególny czas. Od ponad 10 lat akcja "Świeć się z Energą" uwalnia olbrzymie pokłady empatii i altruizmu wśród tysięcy internautów – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energa SA. – Warto dać się ponieść tej wyjątkowej atmosferze, obejrzeć na SwiecSie.pl galerie miast i regularnie głosować na swojego faworyta, zwiększając tym samym szansę na jego dobry wynik i charytatywne nagrody od Grupy Energa – dodaje.

Konkurs ma charakter charytatywny. Każde miasto, które dostało się do finału, otrzyma wsparcie charytatywne o wartości 10 tys. zł. Teraz walczą o miano najładniej świątecznie przystrojonej miejscowości i dodatkowy, wart 40 tys. zł, sprzęt AGD przeznaczony dla domów dziecka, seniorów i rodzin będących w potrzebie.

Finałowe głosowanie trwa od 7 do 15 stycznia

Zaświeć atmosferą na zdjęciu

Tradycyjnie rywalizacji miast towarzyszy konkurs fotograficzny, którego motywem przewodnim jest uwiecznianie w kadrze świątecznej atmosfery naszych miast i domów. Wartościowe nagrody, w postaci bonów do sklep.energa.pl, będzie można wygrać, zdobywając uznanie profesjonalistów lub uzyskując wysoką liczbę głosów internautów w 16 plebiscytach regionalnych. W konkursie na czele komisji stanie Lidia Popiel, fotografka i wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej. Jury oceni zdjęcia w aż pięciu kategoriach tematycznych: Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja oraz Moja Szopka.

- Do fotografowania i dzielenia się świątecznymi kadrami zapraszamy wszystkich. Niezależnie od posiadanego sprzętu czy doświadczenia – zachęca Lidia Popiel, ambasadorka akcji "Świeć się z Energą". – Liczy się kreatywność i umiejętność uchwycenia magicznych momentów, kiedy spędzamy czas z najbliższymi, spacerujemy lub bawimy się światłem i aparatem fotograficznym, lub smartfonem – dodaje.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1850 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39