Lotnisko regionalne. Drugi wniosek zwolenników oddalony

2015.02.17 00:00
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku oddalił sprawę zwolenników budowy lotniska regionalnego. Dotyczyła ona odrzucenia przez sejmik województwa podlaskiego wniosku o referendum.
Lotnisko regionalne. Drugi wniosek zwolenników oddalony
Fot: pixabay.com

Pod koniec 2014 roku sejmik województwa zdecydował o odrzuceniu wniosku o przeprowadzenie referendum w sprawie budowy lotniska regionalnego. Wniosek poparło aż 70 tys. osób. Sprawa trafiła do sądu, bo zwolennicy lotniska nie zgadzali się z taką decyzją, tym bardziej, że wniosek spełniał wszystkie wymogi formalne.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku rozpatrzył we wtorek (17.02) wniosek dotyczący referendum lokalnego ws. budowy lotniska i oddalił, bo obie strony popełniły w tym przypadku rażące błędy. Zwolennicy m.in.: nie umieścili odpowiednio ogłoszenia w prasie, skonstruowali listy poparcia wbrew przepisom ustawy, popełnili wiele błędów formalnych. Z kolei sejmik województwa popełnił błąd, tłumacząc, że nie opłaca się przeprowadzać referendum (więcej: Referendum ws. lotniska regionalnego nie będzie).

Z wtorkowym oddaleniem wniosku nie zgadzają się zwolennicy budowy lotniska regionalnego. Tu, po ogłoszeniu wyroku, zapowiedzieli apelację do Naczelnego Sadu Administracyjnego.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1070 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39