Lowlanders chcą obronić tytuł, ale sezon rozpoczęli od porażki

2024.04.11 11:31
W 1. kolejce Polskiej Futbol Ligi zespół Lowlanders Białystok przegrał na wyjeździe z Silesią Rebels Katowice. Teraz czas na mecz domowy. W 2. serii zmagań mistrzowie Polski podejmą przy Słonecznej Warsaw Eagles.
Lowlanders chcą obronić tytuł, ale sezon rozpoczęli od porażki
Fot: Maciej Safaryn

- Kolejny sezon przed nami i po raz kolejny ten sam plan, czyli obrona mistrzowskiego tytułu. W tym roku mamy dużo zmian, jeśli chodzi o skład. Eryk Paszkiewicz i Maciej Jabłoński dostali propozycję gry w Panthers Wrocław w lidze europejskiej, Krzysztof Nosow i Jędrzej Śmigielski wrócili do Warsaw Eagles, a kilku weteranów zawiesiło lub zakończyło kariery. Po raz pierwszy od 2015 roku nie dokonaliśmy transferów z polskiej ligi i postanowiliśmy uzupełnić skład naszą lokalną młodzieżą. Średnia wieku drużyny to 22,7 przy prawie 60 osobach, z czego 87% to wychowankowie. Oczywiście nie mówimy ostatniego słowa, jeśli chodzi o uzupełnienie drużyny, ale w odczuciu trenerów mamy grupę z potencjałem i trzeba dawać szansę gry chłopakom, którzy się tu wychowali i zdobywali medale Mistrzostw Polski Juniorów - mówił przed startem rozgrywek Piotr Morko, prezes zarządu Lowlanders Białystok.

Inauguracja sezonu pokazała jednak, że o powtórzenie sukcesu sprzed roku nie będzie łatwo. Podlaska drużyna w 1. kolejce przegrała bowiem na wyjeździe z Silesią Rebels Katowice 19:30 i tym samym ekipa z Górnego Śląska zrewanżowała się białostoczanom za porażkę w ostatniej odsłonie Polish Bowl.

Teraz przed Lowlanders następny sprawdzian. W sobotę do stolicy Podlasia przyjedzie zespół Warsaw Eagles, który także rozpoczął batalię 2024 od porażki. Stołeczny klub przed tygodniem poległ u siebie z Kraków Kings (wynik 9:19).

Starcie pomiędzy Lowlanders a Eagles rozpocznie się na bocznym boisku stadionu miejskiego o godz. 13.00. Bramy otwarte zostaną o godz. 12.30, a ceny biletów ustalono na 25 zł (wejściówka normalna) oraz 15 zł (wejściówka ulgowa). Dzieci do 12. roku życia mogą obejrzeć mecz za darmo.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

758 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39