Lowlanders się nie zatrzymują. Jest kolejne zwycięstwo białostoczan

2023.04.23 18:22
W 3. kolejce Polskie Futbol Ligi drużyna Lowlanders Białystok zagrała w stolicy kraju z Warsaw Mets. Po ciekawym spotkaniu podopieczni Troya Bakera pokonali gospodarzy różnicą 30 punktów.
Fot: Maciej Safaryn

Najpierw było domowe zwycięstwo 34:0 z Olsztyn Lakers, następnie przy Słonecznej Lowlanders pokonali 38:0 Tychy Falcons, a w niedzielę (23.04) białostoczanie rozprawili się z kolejnym przeciwnikiem. Tym razem siłę mistrzów Polski na własnej skórze poczuli gracze Warsaw Mets.

Rozgrywany na stadionie Polonii przy ul. Konwiktorskiej mecz rozpoczął się lepiej dla Lowlanders, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili już 14:0. W drugiej odsłonie spotkania zapunktowali też zawodnicy Mets, jednak niedługo później białostoczanie odpowiedzieli, w efekcie czego ekipa trenowana przez Troya Bakera w połowie starcie wygrywała 27:7.

Po przerwie obraz spotkania zbyt mocno się nie zmienił. Nadal stroną dominującą byli mistrzowie Polski, którzy ostatecznie zwyciężyli w stolicy kraju 55:25. Takie rozstrzygnięcie oznacza, że Ludzie z Nizin z kompletem punktów wciąż przewodzą w tabeli gr. północy. Jeżeli chodzi o rywala w następnej kolejce, to nim ponownie będzie ekipa z Warszawy. Tym razem jednak nie Mets a Eagles.

Warsaw Mets - Lowlanders Białystok 25:55 (0:14, 7:13, 6:14, 12:14)