Maciej Żywno został wiceprzewodniczącym partii Polska 2050 Szymona Hołowni

2022.03.28 15:13
Podczas I kongresu partii Polska 2050 Szymona Hołowni wybrano wiceprzewodniczących ugrupowania. Jednym z nich został białostocki samorządowiec Maciej Żywno.
Maciej Żywno został wiceprzewodniczącym partii Polska 2050 Szymona Hołowni
Fot: Malwina Witkowska

Partia Polska 2050 Szymona Hołowni po niemal dwóch latach uzyskała prawomocną decyzję sądu o rejestracji.

- Dwa lata od momentu, gdy rozpoczął pracę nasz think tank Strategie 2050 i stowarzyszenie Polska 2050 na polską scenę polityczną wchodzi partia Polska 2050 Szymona Hołowni. Nasz ruch społeczno-polityczny od dziś jest kompletny - tymi słowami inaugurował kongres przewodniczący partii Szymon Hołownia.

Na swojego wiceprzewodniczącego białostoczanin wybrał 44-letniego Macieja Żywnę, pochodzącego również z Białegostoku samorządowca. Żywno przygodę z Polską 2050 rozpoczął w styczniu 2021 r., kiedy przystąpił do ruchu Szymona Hołowni jako osoba odpowiedzialna za nadzór działań związanych z samorządem terytorialnym.

- Zarząd naszej partii domyka w tym pierwszym jej składzie człowiek, z którym bardzo wiele mnie łączy, poza urodą silną jak cios, wyrosłą na białostockiej glebie, bo jesteśmy sąsiadami z jednego podwórka, mój rówieśnik. Zrobił większą karierę niż ja, ja nie wygrałem w życiu w żadnych wyborach, on zdążył już być wojewodą podlaskim, wicemarszałkiem województwa, jest w tej chwili radnym sejmiku wojewódzkiego, ale to przede wszystkim potężnej klasy działacz społeczny - takimi słowami opisał Szymon Hołownia Macieja Żywnę.

Samorządowiec jest również ochotnikiem w ochotniczej Straży Pożarnej w Jurowcach, a przez lata służył jako harcerz.

- Ludzie tacy jak Maciek w naszych władzach, ludzie tacy jak Maciek w polityce dają gwarancję, że zawsze będzie miała to ludzkie oblicze, że ona zawsze będzie o solidarności, że zawsze człowiek będzie na pierwszym miejscu - powiedział Szymon Hołownia.

Maciej Żywno ukończył studia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku oraz Podyplomowe Studium Zarządzania Organizacjami Pozarządowymi w Collegium Civitas w Warszawie i Podyplomowe Studium Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Z zawodu jest pedagogiem, animatorem społecznym i pracownikiem samorządowym. Został także nauczycielem akademickim na Wydziale Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku.

Przewodniczącym partii Polska 2050 jest oczywiście Szymon Hołownia, a pierwszym wiceprzewodniczącym został Michał Kobosko. Agnieszka Buczyńska została drugą wiceprzewodniczącą i sekretarzem generalnym. Na pozostałych wiceprzewodniczących Szymon Hołownia wybrał: przewodniczącą koła parlamentarnego Polska 2050 Hannę Gill-Piątek, posłanki Paulinę Hennig-Kloskę i Joannę Muchę, a także wspomnianego już samorządowca Macieja Żywnę. Skarbnikiem partii został Jacek Kozłowski.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1201 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39