Maksim Neuhen wygrał "Złotą Tarczę", czyli VI Otwartą Wojewódzką Licealiadę Strzelecką

2016.11.12 14:59
W czwartek (10.11) w V Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku odbyły się zawody w strzelaniu z broni pneumatycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Najlepszym zawodnikiem imprezy okazał się Maksim Neuhen.
Fot: Uczniowski Klub Sportowy LOK "VICTORIA"

W 6. edycji licealiady wzięło udział aż 120 zawodników z Podlasia i Białorusi. Najsprawniej w strzelaniu z broni pneumatycznej długiej na dystansie 10 m z pozycji stojącej poradził sobie – podobnie jak przed rokiem – Maksim Neuhen z białoruskiej szkoły Nieman.

Finał australijski, w którym udział wzięło ośmiu najlepszych uczestników imprezy, wzbudził – dzięki swojej formie – sporo emocji. Rywalizacja polegała na oddaniu jednego strzału, a po każdej serii najsłabszy z zawodników odpadał. Tuż za plecami zwycięzcy z Białorusi znalazł się reprezentant gospodarzy – Karol Czarniecki, a na najniższym stopniu podium w klasyfikacji OPEN stanął Szymon Bretner z Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku.

Wśród kobiet zwyciężyła Weronika Biała (V LO), natomiast medal za drugie miejsce zgarnęła Yulia Tsiginitskaya (Nieman). Trzecią lokatę zajęła jej koleżanka Valeriya Kalaeva (Nieman).

Klasyfikacje drużynowe wśród mężczyzn i kobiet wyglądały podobnie. W obu przypadkach najlepsi okazali się zawodnicy reprezentujący Grodno Nieman, a drugie lokaty powędrowały do gospodarzy, czyli V LO w Białymstoku. Brązowe medale zgarnęli natomiast chłopcy i dziewczyny ze Sportowej Szkoły nr 1 w Grodnie.