Małanka w Gwincie. Zagrają Hoyraky

2020.01.11 14:45
Małanka przed nami. Nowy Rok przywitają wyznawcy prawosławia. W poniedziałek (13.01) warto wybrać się na imprezę w klubie Gwint.
Małanka w Gwincie. Zagrają Hoyraky
Fot: pixabay.com

Podczas imprezy na żywo wystąpią dwa zespoły - Hoyraky, które pojawią się po trzyletniej przerwie w klubie Gwint. Pomysł na stworzenie zespołu dojrzewał w głowach trzech obecnych muzyków - Jarka, Wieśka i Leszka - na długo przed jego oficjalnym powstaniem. W styczniu 2011 roku odbyły się pierwsze próby, a obecny skład wygląda następująco: Leszek Przybysz - gitara,
Wiesław Sędziak - gitara basowa, Jarosław Kaliszewicz - perkusja, Piotr Ostaszewski - akordeon, Kasia Kownacka - wokal i Marcin Wasiluk - gitara. Grupę można było usłyszeć m.n. w programie "Must be the music. Tylko muzyka". Wystąpi także zespół Souvenir, który podbił serca uczestników ostatnich Zapustów.

Imprezę poprowadzi DJ Kriss - Krzysztof Bochenek, a na drzwiach powita was niezastąpiony Słava - Grajek z Suraskiej. Początek imprezy o godz. 20.00.

Według kalendarza juliańskiego, w najbliższy poniedziałek przyjście Nowego Roku świętować będą wyznawcy prawosławia. Nazywa się to małanką - od imienin Melanii, które, według kalendarza juliańskiego, przypadają na ostatni dzień roku.

Małanka nie różni się zbytnio od sylwestra - jest muzyka, tańce i szampan. W naszym regionie, gdzie wyznawców prawosławia jest wielu, nie brakuje imprez organizowanych z tej okazji.

Poniedziałek i wtorek (13 i 14 stycznia) to także dni, kiedy można, nie obawiając się o mandat, odpalać fajerwerki.

Portal BiałystoOnline jest patronem medialnym imprezy.

Zobacz też: Małanka w Gwincie

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1070 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39