POLECAMY
Straż Miejska w Białymstoku organizuje drugą edycję konkursu plastycznego "Jestem odblaskowy".
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I-III białostockich szkół podstawowych. Polega on na przygotowaniu pracy plastycznej w dowolnej technice i w dowolnym formacie, prezentującej w jaki sposób należy zachowywać się na drodze, dlaczego odblaski są tak ważne, co oznacza być odblaskowym. Prace mogą też obrazować bezpieczeństwo na drodze widziane oczami dziecka. Konkursu ma popularyzować noszenie odblasków, które zwiększają bezpieczeństwo pieszych, a przez to zmniejszenie liczby potrąceń, a także uświadomić dzieciom z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się na drodze. W ubiegłorocznej edycji do udziału w konkursie przystąpiło 30 szkół podstawowych, z których napłynęło ponad pół tysiąca prac.
E.S.
24@bialystokonline.pl
Aktualności 19:10
Kryminalne 17:30
Kulinaria 15:15
Aktualności 15:00
Aktualności 13:00
Nauka 12:30
Kultura i Rozrywka 12:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji