Mammobusy w Białymstoku. Będzie można za darmo zbadać piersi

2023.03.02 07:47
We wtorek (7.03) przed Centrum Handlowym Auchan Produkcyjna, a w środę (8.03) przed Centrum Handlowym Auchan Hetmańska stanie mammobus, w którym będzie można wykonać badanie mammograficzne.
Mammobusy w Białymstoku. Będzie można za darmo zbadać piersi
Fot: Pixabay

Z okazji Dnia Kobiet białostockie Centra Handlowe Auchan organizują bezpłatne badania mammograficzne. Będą mogły z nich skorzystać kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które nie miały wykonywanych badań w ciągu ostatnich 2 lat. Pozostałe panie w wieku od 40 do 49 lat lub powyżej 70. r.ż. lub te, które badały się w ciągu ostatnich 24 miesięcy, również będą mogły skorzystać z badania, ale będzie ono płatne 100 zł.

Zgłaszając się na badanie, pacjentka powinna mieć ze sobą dowód osobisty oraz wyniki wcześniejszego badania piersi, o ile takie było wykonywane. Badanie to nie wymaga żadnego dodatkowego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, by łatwo można było rozebrać się od pasa w górę. Badanie potrwa krócej niż kwadrans i obejmuje wykonanie 4 projekcji (po dwie na każdą pierś).

W mammobusie przed galerią handlową wykonają je radiologowie z Centrum Medycznego Medica. Zdjęcia zostaną wysłane do przychodni, gdzie lekarz specjalista przygotuje opis. Pacjentka otrzyma informacje o wyniku smsem lub pocztą elektroniczną. Jeśli zostanie wykryta niepokojąca zmiana, pacjentka otrzyma listem poleconym opis, skierowanie na dalsze badania oraz porady, jakie kroki podjąć, by rozpocząć leczenie.

Mammografia jest skuteczną metodą wczesnego wykrywania raka piersi. Im wcześniej zdiagnozuje się chorobę, tym większe są szanse na całkowite wyzdrowienie. Dlatego nie warto zwlekać z tym badaniem.

Mammobus będzie dostępny 7 marca przed Centrum Handlowym Auchan Produkcyjna przy ul. Produkcyjnej 84, natomiast 8 marca przed Centrum Handlowym Auchan Hetmańska przy ul. Hetmańskiej 16. Badania będą odbywały się w godzinach od 10.00 do 17.00. Aby wygodnie skorzystać z badania i nie stać w kolejce, warto zapisać się na nie pod numerem telefonu 42 254 64 17.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1137 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39