Mamy nowego komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej!

2024.02.22 12:36
Od czwartku (22 lutego) funkcję Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej pełni płk SG Sławomir Klekotka. To kolejna zmiana na kluczowym stanowisku po zmianie rządu.
Mamy nowego komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej!
Fot: Straż Graniczna/Facebook

Zgodnie z ceremoniałem, dotychczasowy komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, gen. bryg. SG Andrzej Jakubaszek, pełniący tę funkcję od 7 lipca 2021 roku, pożegnał się ze sztandarem oddziału i przekazał go nowemu komendantowi, płk. SG Sławomirowi Klekotce.

Podczas ceremonii, komendant główny SG, gen. bryg. Robert Bagan podziękował odchodzącemu generałowi za dotychczasową służbę, pełną nowych wyzwań dla straży granicznej, a płk. SG Sławomirowi Klekotce życzył powodzenia w przyszłych obowiązkach.

Przypomnijmy, że odchodzący ze stanowiska generał Jakubaszek został powołany na stanowisko komendanta SG niedługo przed zaostrzeniem kryzysu na granicy polsko-białoruskiej i realizował skrupulatnie politykę PiS dotyczącą migrantów.

Płk SG Sławomir Klekotka jest związany z mundurem od 1994 roku, rozpoczynał od służby kandydackiej w Straży Granicznej. Przez kolejne 20 lat pełnił służbę w Nadbużańskim Oddziale SG, osiągając stanowisko zastępcy komendanta placówki w Terespolu oraz komendanta placówki SG w Kodniu. W 2018 roku został mianowany naczelnikiem Wydziału Służby Granicznej w zarządzie granicznym komendy głównej SG, a od roku 2020 służył jako radca w zarządzie granicznym KG SG.

W lutym 2021 roku został powołany na stanowisko zastępcy komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG. Warto zaznaczyć, że przez wiele lat był również ekspertem w ramach podzespołu do wykonywania prac związanych z budową, wdrażaniem i rozwojem centralnych systemów informatycznych straży granicznej oraz powołaniem Komitetu Sterującego nadzorującego prace tego zespołu.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
647 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39