Mamy zaproszenia do Teatru Dramatycznego

2014.06.04 00:00
"Emigranci" i "Szalone nożyczki" - na te dwa spektakle Teatru Dramatycznego możecie wygrać zaproszenia w naszych dzisiejszych konkursach.
Mamy zaproszenia do Teatru Dramatycznego
Fot: Bartek Warzecha

"Emigranci" Sławomira Mrożka to dziś już klasyka. Spektakl jest próbą odczytania tekstu na nowo, wpisania go we współczesny kontekst. Bohaterowie Mrożka opuścili kraj systemu totalitarnego - kraj, w którym nie było wolności słowa, kraj, w którym zdarzali się polityczni prowokatorzy, kraj, w którym za poglądy można było być prześladowanym. Realizatorzy spektaklu odeszli od kontekstu związanego z systemem komunistycznym. Dziś polski emigrant to przede wszystkim emigrant zarobkowy, a postawa konsumpcyjna zastąpiła postawę walki ideologicznej. Niestety blisko nas, za naszą wschodnią granicą wciąż są powody do emigracji politycznej.

Drugi spektakl, na który rozdajemy bilety, to "Szalone nożyczki". Oparty jest na interakcji pomiędzy sceną a widownią, pomiędzy aktorami, a publicznością, która słuchając zeznań podejrzanych osób i analizując przebieg akcji, ustala końcowy werdykt. Pyszna zabawa dla każdego - bo kto choć raz w życiu nie bawił się w detektywa?

Mamy zaproszenia: Konkursy

Repertuar TD

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1199 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39