Maraton maturalny trwa. Czas na matematykę

2016.05.05 08:00
W czwartek na egzaminie dojrzałości absolwenci szkół średnich zmierzą się z królową nauk.
Maraton maturalny trwa. Czas na matematykę
Fot: pixabay.com
Maturzyści zmierzą się z matematyką

Podobnie jak wczoraj, przeprowadzone zostaną dwie sesje egzaminacyjne: pierwsza o godz. 9.00 (poziom podstawowy z matematyki), a druga o 14.00, z tym, że wtedy będzie można zdawać egzamin z wiedzy o tańcu. Matematyka na poziomie rozszerzonym będzie zdawana w najbliższy poniedziałek o godz. 9.00.

Abiturienci muszą pamiętać, żeby przyjść minimum 30 minut przed godziną zero, czyli na 8.30. W tym czasie powinni sprawdzić swoje dane na listach z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, wylosować miejsce na sali, zająć je i poczekać na rozdanie arkuszy.

Matematyka jest jednym z trzech przedmiotów obowiązkowych na egzaminie maturalnym. Do jej zaliczenia wymagane jest uzbieranie minimum 30% punktów.

Arkusze wykorzystywane na tegorocznym egzaminie będą zamieszczane na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych. Zadania z poziomu podstawowego będzie można zobaczyć około godz. 14.00.

Prace podlaskich maturzystów sprawdzą egzaminatorzy z OKE w Łomży. Wyniki matur prawie 13 tys. uczniów z województwa podlaskiego poznamy 5 lipca.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1592 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39