Maratony Kresowe. Prawie 300 zawodników wystartowało w Czarnej Białostockiej

2014.06.11 00:00
W Czarnej Białostockiej doszło do pierwszej w historii Maratonów Kresowych rywalizacji w jeździe indywidualnej na czas MTB. Wyzwanie podjęło około 300 zawodników. Była to największa "czasówka" w pięćsetletniej historii Województwa Podlaskiego.
Fot: Pijący_mleko

Runda licząca około 15km została w całości poprowadzona przez tereny leśne. Najmłodsi zawodnicy mieli do pokonania 5km. Trasa zyskała bardzo pozytywne opinie zawodników.

Zapewne dopingu ze strony dzików nie potrzebował etatowy zwycięzca wyścigów z cyklu Maratony Kresowe, Litwin Sarunas Pacevicius, reprezentujący polską drużynę Sprint SBR Bank Team. Liczący 23 lata zawodnik z Kowna z bezpieczną przewagą wygrał Otwarte Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Jeździe Indywidualnej na Czas MTB. Najszybszym Polakiem okazał się powracający do wielkiej formy Łukasz Milewski z BLU Cersanit Team Refleks. Trzecie miejsce na podium zajął jego klubowy kolega Paweł Niechwiedowicz. Izabela Kłosowska (BLU Cersanit Team Refleks) po raz kolejny była poza zasięgiem pozostałych zawodniczek.

Następne zawody odbędą się w Drohiczynie (21.06).