Maratony Kresowe. Przed zawodnikami jeden z najbardziej lubianych wyścigów w sezonie

2019.06.20 11:56
W sobotę (22.06) zawodnicy startujący w rowerowym cyklu Maratonów Kresowych staną do rywalizacji w Drohiczynie. Rok temu zmagania na najdłuższym dystansie wygrał tu Litwin Paulius Natalevicius.
Maratony Kresowe. Przed zawodnikami jeden z najbardziej lubianych wyścigów w sezonie
Fot: GONZO/Maratony Kresowe MTB

Trasa wyścigu w Drohiczynie i okolicach od lat praktycznie się nie zmienia, dzięki czemu zawodnicy mogą porównywać swoje czasy z tymi, jakie wykręcali 12 czy 24 miesiące wcześniej. To jednak nie z tego powodu wspomniany etap Maratonów Kresowych jest przez uczestników sportowych zmagań tak uwielbiany. Urok zbliżającego się etapu stanowi przede wszystkim to, że jest on bardziej miejski od pozostałych, a poza tym charakteryzuje się wymagającym podjazdem do mety o nachyleniu 13%.

Najdłuższy przygotowany do pokonania dystans liczyć ma 58,8 km. Nie zapomniano też jednak o zawodnikach lubujących się w krótszych trasach. Dla nich zorganizowane zostaną trzy inne batalie (Peleton CST Półmaraton - 29,4 km; Liv Fit - 14,7 km; Mini - 10,4 km).

Mimo że rowerzyści kilka razy zawitają do Drohiczyna, to zawody i tak nie pozbawione zostaną tego, co Maratony Kresowe cechuje najbardziej, czyli widoków wyjątkowej natury. Uczestnicy wyścigu przejadą bowiem brzegiem Bugu i zwiedzą nadbużańskie łąki pełne bocianów czy żurawi.

Sobotnia impreza rozpocznie się o godz. 10.00.

Patronem medialnym wydarzenia jest BiałystokOnline.

Więcej informacji: Maratony Kresowe - Drohiczyn

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

942 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39