Marek Napiórkowski i jego gość. Koncert w Famie

2019.03.12 10:21
Marek Napiórkowski Trio wystąpi w Białymstoku. Podczas koncertu grupie będzie towarzyszyć jeden z najbardziej pożądanych na europejskim rynku multiperkusjonistów - Luis Ribeiro.
Marek Napiórkowski i jego gość. Koncert w Famie
Fot: D. Kawka
Marek Napiórkowski

Pierwsza gitara polskiego jazzu - Marek Napiórkowski - znów zaskakuje nową propozycją muzyczną. Swoje premierowe Trio, oparte na dźwiękach elektrycznej gitary, analogowych syntezatorów (Jan Smoczyński) i stylowo brzmiącej perkusji (Paweł Dobrowolski), Napiórkowski postanowił wzbogacić obecnością jednego z najbardziej pożądanych na europejskim rynku multiperkusjonistów - Luisa Ribeiro.

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę - dziesięciokrotnie nominowany do prestiżowej Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategoriach Jazzowy Muzyk Roku oraz Jazzowy Album Roku. Laureat nagrody Mateusz Trójki 2018 za album "WAW-NYC". Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami. Na szczególną uwagę zasługują albumy sygnowane jego nazwiskiem: "Szukaj w snach" (2018), "WAW-NYC" (2017), "Sextet – Trójka Live" (2016), "Celuloid" (2015), "Up!" (2013), "KonKubiNap" (2011), "Wolno" (2007, złota płyta), "Nap" (2005). Na jego płytach zagrali m. in. Chris Potter, Clarence Penn, Grégoire Maret, Mino Cinelu, Manuel Valera, Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk.

W lutym 2018 roku zadebiutował jako kompozytor muzyki filmowej, będąc autorem ścieżki dźwiękowej do filmu "Miłość i puste słowa" w reżyserii Małgorzaty Imielskiej, a od grudnia 2017 roku prowadzi swoją autorską audycję na antenie radia Chillizet.

Luis Ribeiro to urodzony w Brazylii, a od ponad dwudziestu lat zamieszkujący Wiedeń, od lat znajduje się w czołówce multiperkusjonistów w Europie. Dzięki ponadprzeciętnej wyobraźni muzycznej Ribeiro swobodnie oscyluje pomiędzy wieloma gatunkami muzycznymi, a jego dotychczasowa współpraca obejmuje nazwiska największych gwiazd światowego formatu: Randy Brecker, Bill Evans, Miroslav Vitous, a także Ricky Martin, Gloria Gaynor czy operowy gitarzysta bas-baryton Erwin Schrott. Luis nagrywał razem z Bobem Bergem, Erickiem Marienthalem, Deanem Brownem, Frankiem Gambale, Hiramem Bullockiem, Benniem Maupinem, Johnem B. Williamsem i The Vienna Art Orchestra.

Koncert odbędzie się w czwartek (14.03) o godz. 20.00 w klubie Fama. Organizowany jest w ramach cyklu Jazz na BOK-u. Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz też: Koncert Marka Napiórkowskiego

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1419 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39