Maria Sadowska na dziedzińcu Pałacu Branickich. Finał Fashionable East [ZDJĘCIA]

2014.08.04 00:00
Koncertem Marii Sadowskiej zakończył się wczoraj białostocki weekend mody Fashionable East. Finałową kolekcję zaprezentował polsko-niemiecki projektant - Dawid Tomaszewski.
Maria Sadowska na dziedzińcu Pałacu Branickich. Finał Fashionable East [ZDJĘCIA]
Fot: Grzegorz Chuczun
Finał Fashionable East zorganizowano na dziedzińcu Pałacu Branickich

Koncert w scenerii Pałacu Branickich rozpoczął się rozbudowaną wersją piosenki "Kiedy nie ma miłości".

- Zaczynałam w tym mieście w klubie Metro śpiewając z DJ-ami - wspominała Maria Sadowska. - Mam więc duży sentyment do Białegostoku.

Przez cały koncert, który emanował jazzową energią, gawędziła z publiką i zapowiadała utwory.

- Jak miałam 18 lat, grałam w zespole heavymetalowym. Dlaczego o tym mówię? Bo chcę pokazać, że muzyka nie ma granic. Odgrzebałam kawałek "Ludzie", który wtedy wykonywałam i nagrałam go na nowo na płycie "Jazz na ulicach" - opowiadała wokalistka.

Wspominała rodziców muzyków. W repertuarze koncertu znalazł się utwór "Kto dogoni wiatr", który wykonywała mama Marii - Liliana Urbańska. Wokalistka odniosła się do niepokojów na świecie - w Strefie Gazy i na Ukrainie, a także do rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Porwała publikę z miejsc energetycznym kawałkiem "Raise your hands" z refrenem "Get up, get up". Potem przyszedł czas na lekcję śpiewu. Nie zabrakło też utworu "Jazz na ulicach".

Finałowy pokaz imprezy odbył się w namiocie na placu przed Teatrem Dramatycznym, a nie - jak wcześniej zapowiadano - przed pałacem. W kolekcji Dawida Tomaszewskiego dominowały czerń i szarości. Elegancja łączyła się z nietypowymi formami i tkaninami. Obok sukienek z lejących się materiałów pojawiły się również swetry, futerka i płaszcze.

W namiocie ustawionym na placu przed Teatrem Dramatycznym (dużo lepsza lokalizacja niż wcześniejszy Rynek Sienny) prezentowali się projektanci nie tylko z kraju, ale też z zagranicy, m.in. z Bułgarii i Rumunii.

- Ta impreza jest dużą szansą dla młodych projektantów - ocenia białostoczanin Paweł Androsiuk, który zaprojektował sukienkę do layoutu promującego Fashionable East.

W lipcu Paweł dostał się do Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii (fundusze na studia zbiera za pomocą crowdfundingu). Podkreśla, że na rynku lokalnym również trzeba się prezentować. Nie uważa też, by Białystok był przeszkodą w modowej karierze.

- Można mieszkać tutaj, a pokazywać się choćby w Paryżu - mówi.

Druga edycja Fashionable East odbyła się w dniach 31.08 - 3.08.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

Polecamy
Auto Cezar
Auto Cezarul. Jurowiecka 31
15-101 Białystok

Więcej informacji
1619 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39