Marszałek spotkał się ze sportowcami

2022.01.05 17:39
W środę (5.01) doszło do skutku spotkanie marszałka województwa - Artura Kosickiego - z przedstawicielami kilku podlaskich klubów sportowych. Były podziękowania, a ponadto zaprezentowano plany na przyszłość.
Marszałek spotkał się ze sportowcami
Fot: Piotr Babulewicz/UMWP

Przedstawiciele Białostockiej Akademii Siatkówki, Sport Klubu Karate Białystok, Rugby Białystok, Akademii Futsalu i Uczniowskiego Klubu Sportowego Dojlidy Białystok zostali zaproszeni na specjalne spotkanie z Arturem Kosickim. Wymienione ekipy w 2021 r. otrzymały od władz województwa ponad 400 tys. zł (BAS - 140 tys. zł, Dojlidy - 108 tys. zł, Rugby - 120 tys. zł, Sport Klub Karate - 46 tys. zł, Akademia Futsalu - 24 tys. zł).

- Sport to dziedzina, którą chętnie wpiera Samorząd Województwa Podlaskiego. Doceniamy wysiłek i pracę, jaką wykonują podlascy sportowcy, jesteśmy pełni podziwu dla ich odwagi i determinacji w dążeniu do celu. Są najlepszą wizytówką naszego województwa - mówił marszałek Artur Kosicki.

W minionym roku wojewódzkie władze przeznaczyły na sport łącznie 12,7 mln zł. Z tego ponad 7,5 mln zł powędrowało do 122 klubów, stowarzyszeń i ośrodków sportowych. To oznacza wzrost o ponad 80% w stosunku do 2020 r.

- Wsparcie to daje nam możliwość realizacji naszych sportowych celów. Dla naszego klubu to np. upragniony awans do I ligi. Bardzo intensywnie nad tym pracujemy, mocno w niego wierzymy. Nie tylko zarząd, który zbudował ten zespół, ale również my, zawodnicy. Mamy nadzieję, że naszą sportową postawą pokazujemy władzom województwa, że warto w nas inwestować, że siatkówka to również fajny produkt marketingowy, który ludzie chcą oglądać - oznajmił Maciej Naliwajko z Białostockiej Akademii Siatkówki.

Na spotkaniu poinformowano także, że w budżecie województwa na najbliższy rok już w tym momencie zarezerwowano na sport 10 mln zł, a kwota ta najprawdopodobniej w ciągu najbliższych miesięcy jeszcze wzrośnie.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1062 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39