Marsze, biegi i festyn - imprezy utrudnią ruch samochodów i autobusów

2016.06.11 11:57
Marsze, biegi i festyn - te imprezy plenerowe znacząco utrudnią ruch samochodów i autobusów BKM. W weekend trudności z przejazdem będą nie tylko w centrum Białegostoku.
Marsze, biegi i festyn - imprezy utrudnią ruch samochodów i autobusów
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka

W związku z organizowanym przemarszem "Białystok wolny od nienawiści" w sobotę (11.06) w godz. 15.00-17.00 zostanie ograniczony ruch drogowy w centrum Białegostoku.

Dotyczy to trasy przemarszu: Rynek Kościuszki - skrzyżowanie Rynek Kościuszki i Sienkiewicza - plac Jana Pawła II - Legionowa - plac Branickich - plac Piłsudskiego.

Dużo większe utrudnienia czekają na kierowców i pasażerów Białostockiej Komunikacji Miejskiej w niedzielę (12.06).

Przebiegnie charytatywna sztafeta

W związku z organizowanym biegiem 2. Electrum Ekiden – Pomóżmy Razem! w godz. 8.00-16.00 zostaną zamknięte dla ruchu drogowego następujące ulice: 11 Listopada (całkowite zamknięcie na odcinku od placu Katyńskiego do ul. Zwierzynieckiej), Zwierzyniecka (zamknięcie prawego pasa jezdni na odcinku od ul. Św. Pio do ul. Wołodyjowskiego - dla jadących w kierunku ul. Kopernika) oraz Wołodyjowskiego (całkowite zamknięcie na odcinku od ul. Zwierzynieckiej do ul. Żelaznej).

Na czas biegu zostanie także ograniczony na ul. Św. Pio (na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Zwierzynieckiej - prawy pas jezdni dla jadących w kierunku ul. Zwierzynieckiej).

W czasie sztafety autobusy linii 8, 10, 28 i 29 będą jeździć na trasach zastępczych.

Linia 8 w obu kierunkach będzie kursować ulicami: Skłodowskiej-Curie - Waszyngtona - Kaczorowskiego - Wiejska i dalej stałą trasą.

Linia 10 w obu kierunkach będzie kursować ulicami: Kawaleryjska - Wiejska - Kaczorowskiego - Waszyngtona - Skłodowskiej-Curie i dalej stałą trasą.

Linia 28 w kierunku osiedla Słoneczny Stok będzie kursować ulicami: Słonimska - Pałacowa - plac Jana Pawła II - Legionowa - Kaczorowskiego - Wiejska - Kopernika i dalej stałą trasą; zaś w kierunku osiedla Piasta trasa pozostaje bez zmian.

Linia 29 w kierunku Żyzna/Pętla będzie jeździć jak zwykle, zaś w kierunku osiedla Dziesięciny pojedzie ulicami: Piastowska - Miłosza - Mickiewicza - Elektryczna - Branickiego - plac Jana Pawła II - Legionowa - Kaczorowskiego - Wyszyńskiego - Bohaterów Monte Cassino i dalej stałą trasą.

Na trasach objazdu obowiązują istniejące przystanki. Przystanki zlokalizowane wzdłuż trasy biegu będą nieczynne.

Imprezy religijne

Także w niedzielę, w związku z Marszem dla Życia i Rodziny, w godz. 13.30-15.00 ograniczony zostanie ruch drogowy na trasie przemarszu: Lipowa (od kościoła Św. Rocha) - Rynek Kościuszki (na odcinku od ul. Lipowej do Sienkiewicza) - skrzyżowanie Rynek Kościuszki i Sienkiewicza - Rynek Kościuszki (na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Kościelnej).

Oprócz tego, na czas IV Biegu Dla Jezusa, od godz. 16.00 do 17.00, ograniczony zostanie ruch drogowy na trasie: Rynek Kościuszki (start i meta biegu na wysokości budynku dawnego kina Ton) - skrzyżowanie Rynek Kościuszki i Sienkiewicza - Lipowa - Grochowa - Kalinowskiego - plac Uniwersytecki - Liniarskiego - Lipowa - Rynek Kościuszki - skrzyżowanie Rynek Kościuszki i Sienkiewicza.

Z kolei w związku z festynem rodzinnym "Kochaj Boga, szanuj drugiego człowieka, walcz o rodzinę" w niedzielę w godz. 9.00-23.00 zamknięta dla ruchu drogowego zostanie ul. Leszczynowa na odcinku od ul. Św. Kazimierza do wjazdu na parking za kościołem Św. Kazimierza.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1588 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39