Martom wspiera Fundację "Pomóż Im" i Białostockie Hospicjum dla Dzieci

2013.08.05 00:00
Dzięki umowie zawartej pomiędzy białostockim Centrum Motoryzacyjnym Martom a Fundacją "Pomóż Im", prowadzącą hospicjum domowe dla dzieci, 5 proc. wartości przychodu za wykonane specjalistyczne usługi motoryzacyjne trafi na konto Fundacji.
Martom wspiera Fundację "Pomóż Im" i Białostockie Hospicjum dla Dzieci
Fot: Publicum
Mała Gabrysia jest jedną z podopiecznych Fundacji "Pomóż Im"

Obie strony są zadowolone z zawartego porozumienia. Działalność społeczna to ważny element strategii firmy Martom.

- Od lat wspieramy różne organizacje i osoby prywatne. Ale po raz pierwszy czynimy to w sposób usystematyzowany i formalny. To dla mnie powód do osobistej satysfakcji – mówi Łukasz Bazarewicz, prezes zarządu Grupy Martom.

Na "systematyczność" współpracy nacisk kładzie także wiceprezes Fundacji, Arnold Sobolewski.

– Pomaga nam wiele instytucji oraz osób prywatnych, ale najczęściej w sposób akcyjny, jednorazowy. Kilkuletnia i stała perspektywa współpracy z Martomem to kolejna mała cegiełka na bardzo długiej drodze do budowania naszego bezpieczeństwa finansowego – podkreśla.

W myśl umowy Martom zadeklarował, że przekaże Hospicjum 5 procent przychodu, który osiągnie ze sprzedaży specjalistycznych usług serwisowych związanych z geometrią kół – m.in. ustawiania zbieżności.

Fundacja "Pomóż Im" powstała w 2007 roku po to, by wspierać rodziców w leczeniu dzieci z chorobą nowotworową oraz sprawować opiekę hospicyjną nad nieuleczalnie chorymi dziećmi z województwa podlaskiego. Białostockie Hospicjum dla Dzieci, prowadzone przez Fundację, to jedynie w województwie podlaskim domowe hospicjum dla dzieci. Pod opieką hospicjum znajduje się stale ok. 25 nieuleczalnie chorych dzieci.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

839 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39