Marzysz o karierze filmowej? Jest na to szansa! Czasu zostało niewiele

2024.06.04 13:59
Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych wraz z Netflixem zapraszają do wzięcia udziału w projekcie "Nakręć się na przyszłość vol. 2". To szansa dla młodych twórców, aby rozpocząć wymarzoną karierę w przemyśle filmowym w Polsce.
Marzysz o karierze filmowej? Jest na to szansa! Czasu zostało niewiele
Fot: Pixabay.com

"Nakręć się na przyszłość vol. 2" to projekt Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych (KIPA), powstały we współpracy z Netflixem. Jego celem jest zachęcenie młodych ludzi do rozpoczęcia działań w branży kreatywnej w Polsce.

Pierwszy etap skupiony będzie na trzydniowych stacjonarnych warsztatach. Uczestnicy i uczestniczki będą mieli szansę na poznanie tajników produkcji filmowej, a także ścieżek kariery związanych z kinem. Będzie to również szansa do spróbowania swoich sił w tworzeniu produkcji filmowej. Warsztaty w województwie podlaskim odbędą się w terminie 28-30 czerwca tego roku. Będzie w nich mogło uczestniczyć jedynie 20 osób z każdego województwa biorącego udział w akcji.

Do drugiego etapu zostanie wyłonionych po 5 osób z każdego województwa. Każda z tych osób otrzyma stypendium umożliwiające udział w Plenerach Film Spring Open w Krakowie. Zadaniem uczestników na tym etapie będzie nakręcenie krótkich filmów o wybranym zawodzie z branży filmowej. Etap ten przewidziany jest na 15-24 października tego roku.

Województwa, które biorą udział w akcji to: województwo podlaskie, województwo lubelskie, województwo podkarpackie, województwo świętokrzyskie, województwo opolskie, województwo wielkopolskie oraz województwo lubuskie.

Zgłoszenia

W projekcie mogą wziąć udział osoby w przedziale wiekowym 18-26 lat, mieszkające w jednym z województw, biorących udział w akcji. Warunkiem koniecznym jest brak wcześniejszego doświadczenia w branży audiowizualnej.

Warunkiem zgłoszenia jest nagranie 2-minutowego filmu. Uczestnik lub uczestniczka musi w nim zaprezentować swoją osobę, opowiedzieć dlaczego jest idealnym kandydatem do projektu oraz co pasjonuje go w branży filmowej. Film powinien zostać umieszczony na platformie YouTube lub Vimeo. Ostatnim warunkiem zgłoszenia jest wypełnienie ankiety dostępnej na stronie internetowej KIPA.

Maksymalnie do 21 czerwca zostanie ogłoszona informacja o zakwalifikowaniu na warsztaty. Informacja będzie dostępna na stronie internetowej KIPA. Nabór do projektu trwa do 9 czerwca 2024 roku.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1083 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39