Marzysz o pracy w Ministerstwie Finansów? Można wygrać płatny staż

2021.03.09 11:15
Rozpoczęła się 9. edycja ogólnopolskiego konkursu "Podatkowi Liderzy". Jest on skierowany do studentów lub absolwentów studiów prawniczych bądź ekonomicznych. Do wygrania są płatne staże w Ministerstwie Finansów.
Marzysz o pracy w Ministerstwie Finansów? Można wygrać płatny staż
Fot: Pixabay

IX edycja

Jak co roku, Ministerstwo Finansów organizuje konkurs w którym do wygrania jest 16 płatnych staży. "Innowacje w podatkach" to temat 9. edycji konkursu "Podatkowi Liderzy". Udział w konkursie mogą wziąć studenci i absolwenci kierunków prawniczych lub ekonomicznych. Muszą przedstawić swoje pomysły na innowacyjne rozwiązania, które oszczędzą czas i usprawnią działanie administracji.

Co może być innowacją?

W poprzednich edycjach do konkursu zgłaszało się wiele osób. Dlatego, ministerstwo zdecydowało się kontynuować swoja ideę. W tym roku, po raz dziewiąty chce zaangażować studentów i absolwentów w dyskusję na temat aktualnych wyzwań.

Innowacją są technologiczne usprawnienia takie jak wprowadzenie usługi Twój e-PIT, e-paragon czy e-faktury. Innowacjami mogą być także prostsze zasady opodatkowania czy poszukiwania nowych ścieżek wspierania inwestycji i korzystania z nowych technologii.

Praca konkursowa i terminy

Do 18 kwietnia należy przesłać pracę konkursową przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie ministerstwa. Należy także dołączyć swoje CV oraz kopię dokumentu potwierdzającego status studenta/absolwenta na kierunku prawniczym lub ekonomicznym (np. ważnej legitymacji studenckiej, zaświadczenia z uczelni potwierdzającego status studenta lub skan dyplomu ukończenia studiów).

Harmonogram:
18 kwietnia – termin przesyłania zgłoszeń;
do 14 maja – informacja o terminie rozmów z autorami wybranych prac konkursowych;
24 maja - 4 czerwca – rozmowy kwalifikacyjne;
do 20 czerwca – publikacja wyników na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

Osoby, które znajdą się w gronie zwycięzców otrzymają płatny staż w Ministerstwie Finansów, a ponadto będą mogli wziąć udział w pracach zespołów zajmujących się tworzeniem założeń do wdrażanych w Polsce innowacyjnych rozwiązań podatkowych. Ministerstwo oferuje także możliwość uczestnictwa w wybranych kursach i szkoleniach.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1210 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39