Matura 2010. Zdał co piąty uczeń na Podlasiu

2010.06.30 00:00
Tegoroczni maturzyści poznali dziś wyniki egzaminu dojrzałości. W województwie podlaskim do matury przystąpiło 13 010 osób, a zdawalność wyniosła 80%.
Matura 2010. Zdał co piąty uczeń na Podlasiu
Fot: sxc.hu
Wyniki uzyskane na maturze decydują o przyjęciu lub nie na studia wyższe

Co więcej, matura 2010 była pierwszą od 25 lat, na której przedmiotem obowiązkowym była matematyka. Uczniowie z Podlasia zdali go w 85,4%.

Najlepsze wyniki egzaminu osiągnęli absolwenci liceów ogólnokształcących. Zdawalność licealistów wyniosła 91% i przerosła o 20% zdane matury w technikach. Najmniejszy odsetek zdanego egzaminu dojrzałości tworzą absolwenci liceów i techników uzupełniających - niecałe 40 % zdających.

Tegoroczni maturzyści obowiązkowo zdawali egzamin maturalny z języka polskiego - ustny i pisemny, wybrany język obcy nowożytny - ustny i pisemny oraz pisemny egzamin z matematyki.

Absolwenci mieli też prawo przystąpić do egzaminu maturalnego z wybranych przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym lub podstawowym tj. biologia, chemia, filozofia, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, język mniejszości narodowej, język obcy nowożytny, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie, wiedza o tańcu. Na poziomie podstawowym najczęściej wybierana była geografia, a rozszerzonym: języki nowożytne i matematyka.

Maturzyści, którzy nie zdali egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu mogą go poprawić w połowie sierpnia. W województwie podlaskim do egzaminu w sesji poprawkowej uprawnionych jest 2169 zdających.

MAG

1865 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39