Matura międzynarodowa i kolejny budynek. II LO powitało nowy rok szkolny

2014.09.01 00:00
Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie białostockiej "dwójki" rozpoczną zajęcia w nowym skrzydle. Również w tym roku ponad 30 białostockich maturzystów po raz pierwszy w historii szkoły i naszego regionu podejdzie do matury międzynarodowej.
Matura międzynarodowa i kolejny budynek. II LO powitało nowy rok szkolny
Fot: MC
Prezydent symbolicznie przeciął wstęgę przed nowym skrzydłem

W II Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku miały miejsce dwie uroczystości: inauguracja roku szkolnego 2014/2015 oraz oddanie do użytku nowego skrzydła budynku.

Rok szkolny czas zacząć!

- Cieszę się bardzo, że wróciliście do szkoły wypoczęci i pełni sił do nauki. Szczególnie ciepło witam uczniów klas pierwszych liceum - to dobrze, ze tu jesteście - uroczyście powitał zebranych uczniów dyrektor II LO w Białymstoku Dariusz Bossowski.

W tym roku naukę w "dwójce" rozpocznie 300 nowych uczniów.
- Gratuluje wam, że dostaliście się do naszej szkoły, która wymaga, ale też bardzo dużo daje od siebie - gratulował pierwszoklasistom dyrektor. - Pod opieką swoich nauczycieli będziecie mieć ogromną szansę na przygotowanie się do egzaminu maturalnego na najwyższym poziomie. To nie są tylko słowa, od kilku lat potwierdzają to wyniki. Nasi uczniowie maturę napisali najlepiej m.in. z języka polskiego, matematyki, fizyki, języka niemieckiego i wiedzy o społeczeństwie - dodał.

Uroczyście powitał licealistów także prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, który sam jest absolwentem II LO.
- Z ogromnym sentymentem wracam do tych murów. Bo to były te same mury, które były wtedy bardzo nowe, w tej chwili nadal są jeszcze w bardzo dobrym stanie - mówił włodarz miasta.

Matura międzynarodowa przepustką na najlepsze światowe uczelnie

- Przed nami pierwszy w historii szkoły, Białegostoku, całego województwa, a nawet regionu północno-wschodniego międzynarodowy egzamin maturalny - wyjaśniał dyrektor II LO.

Białostocka "dwójka" dołączyła do grona 33 elitarnych szkół w kraju, które przygotowują do matury międzynarodowej. W tym roku szkolnym podejdzie do niej 34 uczniów placówki.
- Drodzy uczniowie, nie wiem, czy zdajecie sobie z tego sprawę, ale jesteście elitą tego miasta, elitą młodzieży, która właśnie rozpoczyna, albo kontynuuje naukę w II LO w klasach z międzynarodową maturą. Tworzycie historię tego miasta - podkreślał Truskolaski.

Obecnie w klasach przygotowujących do matury międzynarodowej, w trzech rocznikach, uczą się łącznie 102 osoby.

- Matura międzynarodowa zdobyta w tej szkole daje przepustki na wiele wspaniałych uczelni na świecie - skomentował prezydent.

Nowe skrzydło za ponad 2 mln zł

Jak poinformował dyrektor szkoły, placówka w tym roku rozpocznie budowę nowoczesnego obiektu sportowego. Natomiast dziś odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowego skrzydła.
- Nasi uczniowie będą pobierać naukę w jeszcze nowocześniejszych, lepiej wyposażonych pracowniach lekcyjnych - wyjaśniał Bossowski.

Na nowe skrzydło składa się 7 sal, które zostały kompleksowo wyposażone. Cały koszt inwestycji to ponad 2 mln zł - wszystkie środki zostały pozyskane z budżetu miasta.
- Z dumą otwieram te skrzydło dla naszej młodzieży - powiedział podczas symbolicznego przecięcia wstęgi Truskolaski.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

Polecamy
Kwiaciarnia w pudełkuul. Kaczorowskiego 7 lok. 10U
15-375 Białystok

Więcej informacji
1654 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39