Mecz eliminacji Ligi Mistrzów w Białymstoku. Kiedy będzie?

2024.07.02 21:51
Jagiellonia Białystok zagra rewanżowy mecz drugiej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów na własnym stadionie 31 lipca. Zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu między FK Panevėžys a HJK Helsinki.
Mecz eliminacji Ligi Mistrzów w Białymstoku. Kiedy będzie?
Fot: Jagiellonia Białystok

Jeśli w 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zwycięstwo odniosą Finowie z HJK Helsinki, Jagiellonia Białystok zagra z nimi na wyjeździe 24 lipca o godzinie 18:00. W przypadku, gdy w dwumeczu lepsi okażą się Litwini z FK Panevėžys, termin pierwszego spotkania może ulec zmianie. Dokładna data i godzina zostaną ogłoszone po zakończeniu pierwszej rundy eliminacji.

Dodatkowo, 7 lipca nie odbędzie się mecz o Superpuchar Polski, w którym żółto-czerwoni mieli się zmierzyć z Wisłą Kraków. Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformował, że nowy termin tego spotkania zostanie wyznaczony nie wcześniej niż po zakończeniu eliminacji europejskich pucharów. Ta decyzja jest podyktowana chęcią zapewnienia Jagiellonii odpowiedniego czasu na przygotowanie się do kluczowych meczów eliminacyjnych oraz uniknięcia nadmiernego obciążenia drużyny.

Jagiellonia Białystok zna już również terminy czterech pierwszych meczów w nadchodzącym sezonie Ekstraklasy. Sezon rozpocznie się meczem u siebie z Puszczą Niepołomice, który odbędzie się w piątek, 19 lipca o godzinie 18:00. Będzie to okazja dla drużyny do dobrego startu w sezonie i zdobycia pierwszych punktów przed własną publicznością. W drugiej kolejce, w sobotę, 27 lipca o 17:30, Jagiellonia zagra na wyjeździe z Radomiakiem Radom. To spotkanie będzie ważnym sprawdzianem dla zespołu, szczególnie w kontekście intensywnego kalendarza, w którym drużyna będzie musiała godzić ligowe obowiązki z rywalizacją w europejskich pucharach.

Kolejny mecz, w ramach trzeciej kolejki, odbędzie się w sobotę, 3 sierpnia o 17:30, kiedy to Jagiellonia podejmie Stal Mielec na własnym stadionie przy ul. Słonecznej. Ten mecz będzie istotny nie tylko ze względu na walkę o ligowe punkty, ale również jako przygotowanie do ewentualnych dalszych spotkań w eliminacjach do Ligi Mistrzów. W czwartej kolejce Ekstraklasy, żółto-czerwoni zmierzą się z beniaminkiem, Motorem Lublin, w Lublinie. Spotkanie to zaplanowane jest na sobotę, 10 sierpnia o 14:45. Mecz z beniaminkiem będzie okazją do zdobycia cennych punktów i utrzymania dobrej pozycji w tabeli ligowej. Wszystkie te spotkania będą stanowić wyzwanie dla Jagiellonii Białystok, która będzie musiała wykazać się zarówno na krajowych boiskach, jak i w rywalizacji na arenie międzynarodowej. Kibice z niecierpliwością oczekują na nadchodzące mecze, licząc na sukcesy swojej drużyny w obu tych rozgrywkach.

Redakcja MW
24@bialystokonline.pl

713 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39