Białystok Online

Sport

Mecz Jagiellonii z GKS-em Katowice przełożony po raz drugi

2026.02.02 17:08
Mecz Jagiellonii z GKS-em Katowice przełożony po raz drugi
Fot: Jagiellonia Białystok

Zaplanowane na środę (4.02) zaległe starcie Jagiellonii z GKS-em Katowice się nie odbędzie. Powód? Ekstremalne mrozy w stolicy Podlasia.

Czy nad rywalizacją Dumy Podlasia z GKS-em Katowice wisi jakaś klątwa? Pierwotnie mecz ten miał się odbyć pod koniec listopada, ale intensywne opady śniegu tuż przed pierwszym gwizdkiem arbitra sprawiły, że ostatecznie spotkanie zostało przełożone, a teraz wiemy już, że również w nowym terminie potyczka ta nie dojdzie do skutku. Piłkarze mieli wyjść na murawę Chorten Areny 4 lutego, jednak pogoda znów spłatała figla.

- W Białymstoku panują i przez kilka najbliższych dni prognozowane są silne mrozy, sięgające w poniedziałek i wtorek nawet -25°C, a dodatkowo w dniu meczu możliwe są opady śniegu. To najgorsze przewidywane warunki, jeszcze bardziej niekorzystne niż panujące w weekend. Obecnie na terenie województwa podlaskiego obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia IMiGW w związku z silnymi mrozami. Niestety, zapowiada się, że w najbliższą środę warunki na Podlasiu będą nadal bardzo złe. Ponieważ GKS Katowice już raz nie ze swojej winy nie mógł rozegrać spotkania w terminie, a Jagiellonia Białystok potwierdziła, iż przychyli się do wniosku GKS-u, Departament Logistyki Rozgrywek, mając na uwadze zgodne stanowisko klubów, wyznaczy nowy termin zawodów. Mecz będzie rozegrany w pierwszym możliwym terminie, a jego data zależy od wyników obydwu klubów w rozgrywkach Ligi Konferencji UEFA i Pucharu Polski - mówi Marcin Stefański, dyrektor operacyjny Ekstraklasy SA.

Rafał Żuk

Rafał Żuk

rafal.zuk@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas