Mecz narodowej reprezentacji odwołany. Podlaski ZPN podjął decyzję w sprawie rozgrywek

2020.03.11 18:18
Zaplanowane na 30 marca starcie młodzieżowej reprezentacji Polski w piłce nożnej, które miało zostać rozegrane w Suwałkach, nie odbędzie się. Odwołane zostały też wszystkie piłkarskie i futsalowe mecze prowadzone przez Podlaski ZPN.
Mecz narodowej reprezentacji odwołany. Podlaski ZPN podjął decyzję w sprawie rozgrywek
Fot: pixabay.com

Wydział Gier Podlaskiego Związku Piłki Nożnej zdecydował, że do skutku nie dojdzie żaden mecz prowadzony przez wojewódzki związek w terminie od 11 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r. To efekt zagrożenia epidemiologicznego.

Taki ruch oznacza, że w najbliższy weekend nie wystartują piłkarskie rozgrywki podlaskiej IV ligi i klasy okręgowej. Przesunie się również początek rundy wiosennej w A-klasie, a ponadto na murawy nie wyjdą zawodnicy z Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych, Ligi Wojewódzkiej Młodzików oraz Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy. Przesunięte zostały też wojewódzkie eliminacje oraz ogólnopolski finał turnieju dla dzieci "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Na Podlasiu wstrzymano również piłkarskie rozgrywki kobiet i zmagania futsalowe.

Na tym nie koniec złych informacji dla kibiców. Otóż, jak poinformował Polski Związek Piłki Nożnej, odwołane zostało także starcie młodzieżowej reprezentacji Polski z Białorusią. Towarzyski mecz miał się odbyć 30 marca w Suwałkach na stadionie przy ul. Zarzecze. Międzynarodowego pojedynku nie uda się zorganizować, ponieważ Minister Sportu Białorusi zarządził ograniczenie wizyt sportowców w kilku europejskich krajach - w tym w Polsce.

Jeżeli chodzi o piłkarskie spotkania w ramach PKO Ekstraklasy, to te - przynajmniej na ten moment - mają być przeprowadzone zgodnie z planem. Na trybuny nie wejdą jednak ani kibice, ani przedstawiciele mediów.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1609 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39