Medycyna estetyczna. Jak poprawić wygląd bez użycia skalpela?

2015.02.13 00:00
Aby szybko i skutecznie poprawić wygląd twarzy, nie trzeba od razu operacji plastycznych. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – także w Białymstoku.
Medycyna estetyczna. Jak poprawić wygląd bez użycia skalpela?
Fot: freedigitalphotos.net/Ambro

Jad węża czy śluz ślimaka?

- Nowością na rynku jest infuzja tlenowa, polegająca na regeneracji skóry tlenem hiperbarycznym, czyli w czystej postaci. Polecamy szczególnie trzy zabiegi: z użyciem jadu węża – zapewnia intensywny lifting, redukuje zmarszczki (paraliżuje, ale jest w pełni bezpieczny) i odżywia, śluz ślimaka – odbudowuje skórę, szczególnie tę problematyczną oraz tzw. smocza krew, czyli wyciąg z drzewa rosnącego w Peru – rozjaśnia skórę, likwiduje worki pod oczami - wylicza Małgorzata Słowikowska-Ostaszewska, właścicielka Instytutu Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron. - Aby osiągnąć upragniony efekt, zaleca się wykonanie 4-6 serii takich zabiegów - dodaje.

W ofercie białostockich salonów znajduje się także hydradermia. Jest to zabieg, w którym wykorzystuje się skoncentrowaną witaminę C. Dzięki niej skóra mocno się rozjaśnia i jest odżywiona. Tego typu usługę poleca się szczególnie palaczom.

- Infuzja tlenowa kosztuje średnio 300 zł (jeden zabieg), a hydradermia – ok. 200 zł, ale wszystkie białostoczanki mogą u nas liczyć na specjalne promocje z okazji Dnia Kobiet - deklaruje Małgorzata Słowikowska-Ostaszewska.

Kwas hialuronowy, botoks i nici

- Medycyna estetyczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród pacjentów. Zabiegi, które wykonujemy w tym zakresie, obejmują m.in. usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym i toksyną botulinową, spłycanie zmarszczek przy użyciu nici Aptos – mówi dr Tomasz Konończuk, specjalista w zakresie medycyny estetycznej, założyciel oraz członek zarządu Polskiego Towarzystwa Lekarzy Medycyny Estetycznej "POLME".

Za pomocą botoksu, czyli toksyny botulinowej, można usunąć m.in. zmarszczki mimiczne – te zlokalizowane na czole, wokół oczu, między brwiami i w okolicy górnej wargi. Dodatkowo można w ten sposób podnieść kąciki ust lub opadnięte powieki. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się ok. 4-6 miesięcy, a już po kilku godzinach po wyjściu z kliniki można niemal w pełni wrócić do codziennych zajęć.

Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego gwarantuje wypełnienie zmarszczek i bruzd. Można przy jego pomocy także modelować kształt twarzy, uwydatnić policzki, powiększyć i ujędrnić usta oraz zlikwidować cienie pod oczami. Efekty są niemal natychmiastowe.

Bezoperacyjny lifting twarzy wykonuje się przy pomocy specjalnych nici. Jest to zabieg korygujący zwiotczenia skóry i regenerujący oznaki starzenia bez żadnych nacięć. Zabieg trwa ok. 30 min i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Efekt utrzymuje się 12-18 miesięcy.

- Pacjenta traktujemy całościowo, rozkładamy zabiegi na cały rok. Toksynę botulinową oraz nici liftingujące możemy wykonywać niezależnie od pory roku. Ważne jest to, aby wszystkie zabiegi wykonywali dyplomowani lekarze medycyny estetycznej - mówi Tomasz Konończuk, specjalista z Kliniki Medycyny Estetycznej Renew.

Ceny zabiegów z użyciem botoksu zaczynają się od 500 zł, z kwasem hialuronowym – od 600 zł. Bezoperacyjny lifting twarzy kosztuje średnio od 2500 do 6500 zł.

Marta Abramczyk
marta.a@bialystokonline.pl

1614 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39