Miał blisko 12 kg narkotyków. 29-latek zatrzymany przez CBŚ

2013.11.15 00:00
Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 29-letniego łomżanina podejrzanego o handel znacznymi ilościami narkotyków na terenie województwa. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 11,5 kg marihuany.
Miał blisko 12 kg narkotyków. 29-latek zatrzymany przez CBŚ
Fot: KWP Białystok

Policjanci CBŚ-u od pewnego czasu zajmowali się sprawą dotyczącą rozprowadzania na terenie województwa podlaskiego znacznych ilości narkotyków. Mundurowi ustalili w końcu osobę, która mogła mieć związek z handlem środkami odurzającymi. We wtorek (12.11) policjanci zatrzymali podejrzanego 29-latka, gdy przejeżdżał swoim audi przez jedną z podłomżyńskich miejscowości. Podczas sprawdzania pojazdu funkcjonariusze znaleźli w nim około 4 kg marihuany. Ponadto podczas przeszukania jednego z mieszkań niedaleko Łomży, gdzie mężczyzna mógł przechowywać środki odurzające, mundurowi zabezpieczyli kolejne narkotyki.

W swoistym magazynie policjanci odkryli dodatkowo ponad 7 kg marihuany pochodzącej najprawdopodobniej z przemytu, której część ukryta była w kole samochodowym. Na jaw wyszło także, że mieszkaniec Łomży zajmował się również uprawą konopi. W jednej z miejscowości niedaleko miasta funkcjonariusze znaleźli pozostałości plantacji, na której rosły jeszcze 2 ponad dwumetrowe krzaki rośliny.

29-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty handlu znacznymi ilościami narkotyków i ich wytwarzania. W czwartek (14.11) mężczyzna trafił do sądu, którego decyzją najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1332 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39