Miał być remont. Była kradzież z włamaniem

2016.03.09 13:36
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie się do jednego z białostockich mieszkań. Mieli tam zrobić remont.
Miał być remont. Była kradzież z włamaniem
Fot: KWP Białystok

Białostockim policjantom udało się zatrzymać dwóch mężczyzn, którzy w nocy z poniedziałku na wtorek mieli włamać się do jednego z mieszkań na osiedlu Dojlidy.

Udało się ustalić, iż właścicielka nieruchomości zleciła zrobienie tam remontu. Zaufała wynajętemu wykonawcy i powierzyła mu klucze. Okazało się, że ten - zamiast przystąpić do pracy – okradł ją.

Mundurowi szybko ustalili adres mężczyzny. W mieszkaniu 41-latka zastali także jego kolegę. Obaj byli mocno pijani. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w organizmie każdego z nich. Przy mężczyznach znaleziono także pieniądze (2,5 tys. zł), które zostały skradzione kobiecie oraz klucze do jej mieszkania.

Mężczyźni wiedzieli, że felernej nocy gospodyni będzie przebywała poza domem. Dlatego skorzystali z okazji, by ją okraść. Gdy tylko wytrzeźwieją, usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1181 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39