Miały być nici i słodycze. Celnicy wykryli 200 tys. paczek nielegalnych papierosów

2014.11.04 00:00
Funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska udaremnili próbę przemytu ponad 200 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej 2,2 mln zł. Kontrabanda ukryta była w łotewskim tirze przewożącym ładunek nici nylonowych i słodyczy.
Miały być nici i słodycze. Celnicy wykryli 200 tys. paczek nielegalnych papierosów
Fot: Podlaska Służba Celna

Na drodze krajowej nr 8 w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku celnicy zatrzymali do kontroli ciężarówkę, za kierownicą której zasiadał 58-letni Łotysz. Jechał z nim 36-letni zmiennik – również obywatel Łotwy. Z dokumentów wynikało, że w naczepie są nici nylonowe oraz czekoladki. Prześwietlenie skanerem RTG wykazało, że oprócz deklarowanego towaru, w naczepie mogą znajdować się papierosy. Szczegółowa rewizja ciężarówki tylko potwierdziła przypuszczenia celników.

Okazało się, że za słodyczami i nićmi znajdują się palety z tytoniową kontrabandą. W sumie w łotewskiej ciężarówce celnicy wykryli ponad 200 tys. paczek papierosów o wartości przekraczającej 2 mln zł.

Kierowca oraz jego zmiennik zostali zatrzymani, a towar i ciężarówka zarekwirowane. Za przemyt tak dużej ilości papierosów mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

926 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39