Miasteczko ruchu drogowego jak prawdziwe miasto. Powstanie na Słonecznym Stoku

2015.11.10 00:00
Ma wyglądać jak wycinek prawdziwego miasta: ze skrzyżowaniami, znakami, sygnalizacją, a nawet przejazdem kolejowym. Na osiedlu Słoneczny Stok powstanie nowoczesne miasteczko ruchu drogowego.
Miasteczko ruchu drogowego jak prawdziwe miasto. Powstanie na Słonecznym Stoku
Fot: msw.gov.pl
Takie miasteczko ruchu drogowego ma powstać na Słonecznym Stoku

Miasteczko ruchu drogowego powstanie pomiędzy ul. Marczukowską i Stromą. Zostanie zbudowana tam jezdnia, ścieżki rowerowe i chodniki. W projekcie znajdzie się też mini przejazd kolejowy, skrzyżowania, rondo i kontrapasy na drogach jednokierunkowych. Pojawią się również oznakowanie pionowe i poziome, symbole strefy zamieszkania, przejścia dla pieszych, sygnalizacja dźwiękowa i świetlna oraz progi zwalniające. Dodatkowo zostanie wybudowany tor rowerowy, który pozwoli nie tylko na ćwiczenie umiejętności kierowania jednośladem, ale także pokonywania przeszkód. Wykonawca w projekcie uwzględni również elementy małej infrastruktury - ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe.

Miasteczko pomoże nauczyć dzieci i młodzież szkolną podstaw bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym. Będzie można nabyć tam uprawnienia do prowadzenia rowerów po drogach publicznych.

Miasto właśnie ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i budowę miasteczka ruchu drogowego. Oferty można składać do 23 listopada. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca maja 2016 roku.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

764 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39