Miasto Białystok ogłosiło konkurs na najpiękniejszą szopkę

2022.12.09 17:00
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To piękny i rodzinny czas. Wiele osób wykazuje się wówczas kreatywnością i tworzy szopki, które zdobią ich domy. Miasto Białystok zachęca do zgłaszania ich na konkurs.
Miasto Białystok ogłosiło konkurs na najpiękniejszą szopkę
Fot: Pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne

Szopka powinna być pracą przestrzenną, plastyczno-techniczną. Wszystkie jej elementy muszą być wykonane własnoręcznie. Technika i dobór materiałów są dowolne, ale szopka wyraźnie powinna nawiązywać do przesłania płynącego z Bożego Narodzenia. Dodatkowym atutem będzie nawiązanie do tradycji lokalnej, pejzaży, strojów, miejscowej architektury itp.

W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy Białegostoku, zarówno dzieci, młodzież, rodziny, wspólnoty, jak i stowarzyszenia, organizacje pozarządowe, a także wszyscy, którzy są zainteresowani podtrzymaniem pięknej polskiej tradycji tworzenia szopek bożonarodzeniowych.

Prace na konkurs należy przynieść w dniach 2-3 stycznia 2023 r. do Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego Archidiecezji Białostockiej, które mieści się przy ul. Kościelnej 1A wraz z formularzem zgłoszeniowym. Centrum pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00.

Ważne jest by szopki były pomysłowe, trwałe, posiadały walory estetyczne i miały związek z obrzędowością bożonarodzeniową. Komisja wyłoni trzech laureatów oraz przyzna trzy wyróżnienia. Laureaci otrzymają pakiety nagród rzeczowych. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w styczniu 2023 r.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej Miasta Białegostoku.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1137 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39