Miasto Białystok wyda mniej na promocję

2011.05.31 00:00
Oszczędności w pozycji miejskiego budżetu dotyczącej promocji nie będą duże, ale dobrze, że będą. Umożliwi je zmieniona właśnie uchwała rady miejskiej, która ustala tylko symboliczne opłaty za umieszczanie reklam i wystaw promujących Białystok.
Miasto Białystok wyda mniej na promocję
Fot: Ewelina Sadowska
Rozstawianie miejskich wystaw będzie teraz kosztować niewiele

Zmiana dotyczy wprowadzenia nowych rodzajów zajęcia pasa drogowego, na inne cele niż roboty drogowe, za co zawsze pobierane są opłaty. Teraz w uchwale znalazły się oprócz chociażby tradycyjnych reklam czy ogródków letnich "niekomercyjne informacje służące promocji miasta Białegostoku i regionu" oraz "niekomercyjne wystawy miejskie informacyjno-promocyjno-okolicznościowe".

Wcześniej, by przy drodze ustawić reklamę Białegostoku czy wystawę fotografii z pieniędzy przeznaczonych w miejskim budżecie na promocję odprowadzano np. kwoty od 90 gr do 2 zł za dzień. Teraz opłaty na ten rodzaj ekspozycji będą wynosiły tylko od 3 do 5 groszy za dzień.

- Obniży to koszty na promocję miasta i regionu oraz zachęci do reklamowania Białegostoku - wyjaśnia szef Zarządu Dróg i Inwestycji Miejskich Janusz Ostrowski. Według Ostrowskiego budżet miasta zmiany tej nie odczuje - większość dochodów z tego tytułu to opłaty z reklam.

W 2011 r. Białystok na promocję wyda 9 mln zł. Planowane dochody miasta z tytułu zajęcia pasa drogowego mają wynieść ponad 4 mln zł.

E.S.

1176 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39