Miasto konsultuje inwestycje drogowe z mieszkańcami

2017.09.09 09:26
W tym tygodniu odbyły się spotkania konsultacyjne z mieszkańcami ws. budowy ulic na poszczególnych osiedlach, takich jak np. Dojlidy Górne, Skorupy czy Wygoda.
Miasto konsultuje inwestycje drogowe z mieszkańcami
Fot: UM Białystok

Każdą inwestycję drogową powinny poprzedzać konsultacje z ludźmi, którzy mieszkają przy danej ulicy lub korzystają z niej regularnie. W ostatnim tygodniu magistrat przeprowadził szereg spotkań, w których udział brał m.in. zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. Podczas konsultacji zostały przedstawione koncepcje budowy poszczególnych ulic. Białostoczanie skorzystali z okazji, aby wyrazić swoje potrzeby i przekazać uwagi dotyczące planowanych inwestycji.

- Od trzech lat organizujemy konsultacje dotyczące budowy osiedlowych ulic. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy ponad trzydzieści takich spotkań z mieszkańcami - mówi Przemysław Tuchliński. - W tym roku przewidujemy budowę kilkudziesięciu ulic na białostockich osiedlach, więc odbędzie się jeszcze wiele konsultacji, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Pierwsze spotkanie odbyło się 4 września i dotyczyło ulic Stokrotki, Porannej i Krokusowej. Następnego dnia dyskutowano na temat ulic Ustronnej, Podmokłej, Wigierskiej i fragmentu ul. Kolonia Dojlidy. Konsultacje były kontynuowane 6 września. Rozmawiano wówczas o budowie Krzywej, Ordynackiej, Sterowej i Górniczej. Natomiast w czwartek, 7 września, odbyły się konsultacje na temat inwestycji przy ul. Oriona oraz fragmentów ulic Marczukowskiej i Spokojnej.

Podczas spotkań zostały przedstawione m.in. harmonogramy prac. Mieszkańcy mówili o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Urzędnicy wyjaśniali im, które rozwiązania są możliwe do wdrożenia, a które nie – ze względu na przepisy prawa. Wśród poruszanych kwestii były ogrodzenia, wyniesione skrzyżowania, zjazdy do posesji, kształt dróg i oświetlenie uliczne.

W ramach konsultacji mieszkańcom są udostępniane ulotki zawierające nietechniczne informacje o budowie ulic. Zostały zamieszczone na nich również dane kontaktowe do osób odpowiedzialnych za poszczególne inwestycje. Można im przesyłać uwagi lub telefonować w sprawie budowy dróg jeszcze przez 14 dni od terminu spotkań konsultacyjnych.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1255 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39