Miasto myśli o turystach. Przygotowania do sezonu ruszyły pełną parą

2017.04.21 08:32
Białystok jest już przygotowany na przyjęcie turystów. Przed majówką ruszy punkt informacyjny w bramie Pałacu Branickich, już funkcjonują BiKeRy, a w parkach działają fontanny. Chociaż najwięcej wody w najbliższych czasie i tak spadnie z nieba.
Miasto myśli o turystach. Przygotowania do sezonu ruszyły pełną parą
Fot: UM Białystok / Dawid Gromadzki

Mimo że pogoda zwiedzaniu nie służy, Białystok jest już przygotowany na przyjęcie turystów. Trwa uzupełnianie miejskiej zieleni nasadzeniami, a z fontann już sika woda. Jeszcze przed rozpoczęciem weekendu majowego w bramie Pałacu Branickich zostanie uruchomione Multimedialne Centrum Informacji Turystycznej. Informacji o tym, co warto zobaczyć i co dzieje się w Białymstoku, udzielą przewodnicy białostockiego oddziału PTTK. Wzorem lat ubiegłych będzie także możliwość zwiedzania zabytkowego zegara na wieży Bramy Pałacu we wszystkie weekendy oraz dni świąteczne w okresie od 29 kwietnia do 1 października.

– Wytyczone szlaki turystyczne, które wiążą się z historią i wielokulturową tradycją miasta, cieszą się zwykle dużym zainteresowaniem turystów – mówi prezydent Tadeusz Truskolaski. – Białystok ma też niezwykłe murale, które w ubiegłym roku w konkursie Portalu Komunalnego zostały uznane za najpiękniejsze w Polsce. To też warto zobaczyć.

Na stronie www.odkryj.bialystok.pl turyści będą mogli znaleźć informacje, co warto zwiedzić, gdzie zjeść i gdzie przenocować. Jednak prócz tych podstawowych wiadomości, można tu także znaleźć godziny otwarcia poszczególnych centrów handlowych, ofertę nocnych lokali, ale też rozkład imprez plenerowych.

Jako atut turystyczny miasto podkreśla możliwość skorzystania z BiKeR-ów i bliskość szlaku rowerowego Green Velo.

- Niedaleko Białegostoku jest sporo ciekawych miejscowości będących spuścizną różnorakich kultur, a w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od miasta znajduje się wiele unikatowych w skali europejskiej zespołów przyrodniczych i zabytkowych, nie mówiąc już o kilkuset obiektach zabytkowych na terenie Białegostoku. To wszystko sprawia, że turyści z Polski i zagranicy coraz częściej nas odwiedzają. W ostatnich latach na mapie Białegostoku pojawiło się kilka nowych hoteli z ofertą dla mniej i bardziej zamożnych turystów. Podobnie jest z branżą gastronomiczną. Turyści mają do wyboru zdecydowanie więcej restauracji, także tych z kuchnią tradycyjną, niż jeszcze kilka lat temu – mówi Anna Kowalska z magistratu.

W weekend majowy tłumów zwiedzających trudno oczekiwać, ponieważ aura bardziej przypomina późną jesień niż pełnię wiosny. Z czasem może i to się poprawi.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1506 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39