Miasto otwiera punkt dla turystów. Koszt jego prowadzenia to ponad 700 tys. zł

2023.09.27 14:47
Od najbliższej niedzieli (1 października) w centrum Białegostoku będzie funkcjonował całoroczny punkt informacji turystycznej. Mieści się w lokalu ze słynnym neonem „Żonkil”.
Miasto otwiera punkt dla turystów. Koszt jego prowadzenia to ponad 700 tys. zł
Fot: Kamil Pietraszko
Centrum Informacji Turystycznej znajduje się obok katedry

W większości miast w Polsce i za granicą takie punkty znajdują się w ścisłym centrum. Cieszę się, że w końcu i u nas, w najlepszej możliwej lokalizacji, pojawi się miejsce, gdzie będzie można otrzymać kompleksową informację turystyczną, ale też mapy, przewodniki czy publikacje dotyczące miasta – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku, Rafał Rudnicki.

Szeroki wachlarz informacji

W zakresie działalności punktu będzie leżeć informowanie o atrakcjach turystycznych, noclegach i gastronomii w mieście, a także o odbywających się wydarzeniach kulturalnych, sportowych i innych.

Prowadzeniem centrum zajmować się będzie Regionalny Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, który jako jedyny wykonawca zgłosił się do ogłoszonego przez Miasto Białystok przetargu. Po spełnieniu wszystkich wymagań będzie go prowadził do końca 2024 roku.

Miejskie gadżety

W punkcie będzie można kupić mapy i publikacje dotyczące miasta, a także inne gadżety, np. pocztówki czy pamiątki turystyczne. Biorąc pod uwagę zdiagnozowane potrzeby turystów, PTTK będzie także planowało, opracowywało, tłumaczyło i wydawało materiały promocyjne. Dodatkowo pracownicy punktu będą prowadzić miejską stronę turystyczną na Facebooku pod nazwą „Odkryj Białystok” oraz współpracować z Urzędem Miejskim w zakresie przygotowywania materiałów prasowych i raportów turystycznych. Miasto Białystok pojawi się także na ogólnopolskich targach turystycznych.

Znika dotychczasowy punkt informacyjny

W związku z otwarciem całorocznego punktu informacji w nowym lokalu dotychczasowa działalność sezonowego punktu w Bramie Wielkiej nie będzie kontynuowana. Jednak główna atrakcja, czyli zwiedzanie XVIII-wiecznego zegara, nadal będzie dostępna w weekendy od maja do września.

Otwarcie całorocznego punktu informacji turystycznej w Białymstoku nastąpi w najbliższą niedzielę. Koszt jego prowadzenia od 1 października 2023 r. do 31 grudnia 2024 r. wyniesie 738 tys. zł.

Punkt turystyczny ma działać codziennie, łącznie z weekendami, przy czym w okresie od października do kwietnia w godzinach 10.00-16.00, a w sezonie turystycznym – od maja do końca września – w godzinach 10.00-18.00. W trakcie odbywania się większych imprez miejskich czy podczas Nocy Muzeów punkt będzie otwarty dłużej.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

1613 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39