Miasto planuje stworzenie kilkuset miejsc parkingowych

2017.07.11 08:09
Miasto szuka wykonawcy, który opracuje koncepcję i dokumentację projektową pod wybudowanie kilkuset nowych miejsc postojowych w kilku punktach Białegostoku.
Miasto planuje stworzenie kilkuset miejsc parkingowych
Fot: pixabay.com

Wykonawca poszukiwany

Na ul. Dziecinnej, Jarzębinowej, Studziennej, Leszczynowej, Gajowej, Mikołajczyka, Zachodniej i 42. Pułku Piechoty powstaną nowe miejsce parkingowe. Miasto właśnie rozpoczęło poszukiwania wykonawcy, który przygotuje dokumentację projektową. Cały przetarg podzielony jest na 3 części.

Mieszkańcy głosowali w budżecie obywatelskim

Na Dziesięcinach wykonawca będzie musiał opracować koncepcję budowy ponad 70 miejsc. Najwięcej, bo 25 z nich, ma powstać przy ul. Jarzębinowej. Przy Studziennej też będzie ich ponad 20, ale w dwóch lokalizacjach – pod numerami 6 i 9. W pozostałych punktach tej dzielnicy będzie ich mniej – 11 przy ul. Dziecinnej, 12 przy Leszczynowej, 8 przy Gajowej.

Odrębną częścią zadania jest projekt budowy parkingu na ul. Mikołajczyka. Miasto planuje na jednej z działek stworzyć tam 40-50 miejsc postojowych.

Niewiele mniej – 35 - ma ich powstać przy 42. Pułku Piechoty. Prócz parkingu planowane jest tam odwodnienie terenu, stworzenie drogi manewrowej i oświetlenia. Ta ostatnia inwestycja została wybrana podczas ostatniego budżetu obywatelskiego jako projekt osiedlowy na Wygodzie i zdobyła 977 głosów.

Także budowa parkingu przy Zachodniej to propozycja mieszkańców z ostatniego BO. Projekt uzyskał 672 głosy i obejmuje stworzenie około 25 zatok postojowych oraz 5 standardowych miejsc parkingowych razem z chodnikiem i oświetleniem.

Oferty można składać do 18 lipca

Chętni do wykonania tych zadań zgłaszać mogą się do wszystkich naraz lub do jednego wybranego. Po zawarciu umowy, na realizację projektów będą mieli 112 dni. Oferty można składać do 18 lipca.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1482 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39