Miasto ponagla do składania wniosków o wydanie e-karty

2011.01.26 00:00
Miasto ponagla do składania wniosków o wydanie e-karty. Nie musi jednak robić tego większość z białostockich studentów. Po Politechnice, 3 kolejne uczelnie wyraziły zgodę na zapisanie Karty Miejskiej na legitymacjach.
Miasto ponagla do składania wniosków o wydanie e-karty
Fot: BKM

Do 26 stycznia Politechnika Białostocka (13 tys. studentów), Uniwersytet w Białymstoku (15 tys. studentów), Wyższa Szkoła Administracji Publicznej (3 tys. studentów) oraz Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna wyraziły zgodę na wykorzystanie ich legitymacji jako nośnika biletu komunikacji miejskiej. Nie wykluczone, że dołączą do nich kolejne - do systemu białostockiej e-karty pasują bowiem legitymacje Uniwersytetu Medycznego oraz Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania.

Studenci nie muszą składać wniosków o wydanie elektronicznego biletu. W lutym będą one "zapisywane" na ich legitymacjach.

Do tej pory wpłynęło ok. 12 tysięcy wniosków o wydanie nowej karty, co stanowi tylko ćwierć z oczekiwanej liczby. Dlatego wciąż trwa apel o jak najszybsze ich składanie. Osoby, które będą z tym zbyt długo zwlekać, mogą nie otrzymać gotowych kart do czasu uruchomienia systemu. Jeżeli pasażerowie zrobią to w najbliższych dniach, uda się uniknąć długich i niepotrzebnych kolejek. Wyrobienie e-karty jest bezpłatne, ale trwa około miesiąca i zarządzający białostockim "empekami" już obawiają się spiętrzenia wniosków w ostatnich tygodniach.

Według planów nowa karta ma być uruchomiona już w marcu. Całkowicie zastąpi wszystkie bilety okresowe. Będzie można z niej również korzystać płacąc za przejazdy jednorazowe.

Wniosek o wydanie e-karty można pobrać TUTAJ. Należy go złożyć w dowolnym punkcie sprzedaży biletów okresowych lub w siedzibie BKM przy ul. Składowej 11.

E.S.

723 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39