Miasto wystawia na przetarg atrakcyjne lokale w centrum

2012.08.07 00:00
Na 23 i 24 sierpnia planowane są przetargi, w których będzie można wydzierżawić atrakcyjne lokale w samym centrum Białegostoku.
Miasto wystawia na przetarg atrakcyjne lokale w centrum
Fot: Zarząd Mienia Komunalnego
Lipowa 16

Przy Lipowej 16 (róg Częstochowskiej) mieścił się do niedawna sklep obuwniczy Andrzej. Teraz lokal o powierzchni ponad 150 m2 z blisko 50-metrową piwnicą stoi pusty.

Zarząd Mienia Komunalnego chce go ponownie wynająć. 24 sierpnia odbędzie się przetarg. Przy wyborze przyszłego najemcy będzie ważna nie tylko zaoferowana przez niego cena. Połowę punktacji przetargowej przypadnie bowiem na zaproponowane przeznaczenie lokalu. Składając swoją ofertę należy przedstawić opis zagospodarowania i aranżacji wnętrza oraz opis planowanej działalności gospodarczej (w przypadku gastronomii preferowana jest ogólnodostępna i bezpłatna toaleta).

Cena wywoławcza to 45 zł brutto za m2. Dodając do tego opłatę za piwnicę, ogrzewanie i wodę najemca powinien liczyć się z comiesięcznym wydatkiem ponad 7 tys. zł.

Na podobnych zasadach ma być wynajęty lokal przy ul. Suraskiej 2. Atrakcyjne miejsce, wychodzące prosto na Rynek Kościuszki, może być nie lada gratką choć nie jest przestronne - ma 72 m2. Stawka wywoławcza ustalona przez ZMK wynosi 60 zł/m2. Przetarg odbędzie się również 24 sierpnia.

Dzień wcześniej, jeśli zgłoszą się chętni, zostanie wydzierżawiona nieruchomość na parterze budynku przy ul. Waryńskiego 3/5. To już drugi przetarg na wynajem tego miejsca. Tym razem prawie 49-metrowy lokal można wynająć za 20 zł za m2.

To jednak nie wszystko, co ZMK ma zamiar wynająć w wym miesiącu. Na przetarg wystawione są nieruchomości mieszczące się przy ul. Waryńskiego 2 (parter), Lipowej 20 (I piętro), Grochowej 4A (schron, wejście z klatki schodowej), Suraskiej 1A lok. 1 (parter, wejście z klatki schodowej).

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1036 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39