Miażdżące zwycięstwo. Choroszcz wybrała projekty z Budżetu Obywatelskiego

2023.10.20 13:12
1300 choroszczan zdecydowało o tym, które projekty budżetu obywatelskiego zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Będą to dwie inwestycje, po 100 tysięcy złotych każda.
Miażdżące zwycięstwo. Choroszcz wybrała projekty z Budżetu Obywatelskiego
Fot: UM Choroszcz
Najwięcej kart (głosów) zdobył projekt OSP Choroszcz

W głosowaniu do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, trwającym w dniach 2-13 października, mieszkańcy gminy Choroszcz mogli głosować na trzy projekty. Z tej sposobności skorzystało blisko 1300 osób i jak się okazało, najchętniej poparcie okazywano projektowi zakładającemu zakup sprzętu ochronno-ratowniczego.

Przewaga głosów okazała się przytłaczająca: 1094 na OSP do 172 na drugi projekt, tym razem jednej ze szkół podstawowych. Trzeci zaś projekt - dotyczący zakupu kontenerowej szatni sportowej na potrzeby zawodniczek drużyn dziecięco-młodzieżowych Lambada Girls Choroszcz - zdobył jedynie 14 głosów.

- Gratuluję naszej choroszczańskiej OSP ponownej mobilizacji mieszkańców, którzy przekonani są o potrzebie wsparcia sprzętem ratowniczo-ochronnym tej znanej i lubianej formacji – komentuje wyniki burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. - Bo to nie pierwszy raz, kiedy strażacy-ochotnicy realizują obywatelskie inwestycje. Gratuluję też tegorocznemu debiutantowi: uczniom SP Choroszcz, którzy mają za sobą realizację Szkolnych Budżetów Partycypacyjnych (aż 3 edycje!) i teraz z powodzeniem zrealizują swój teatralny pomysł w ramach budżetu obywatelskiego – dodaje.

LISTA ZWYCIĘSKICH PROJEKTÓW BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2024 W CHOROSZCZY

Bezpieczni na STRAŻy Twojego bezpieczeństwa – sprzęt dla OSP Choroszcz
- wnioskodawca: Mateusz Talipski. W ramach projektu OSP Choroszcz, za kwotę 100 tys. zł, planuje zakup wyposażenia ochronnego: umundurowania oraz sprzętu ratownictwa techniczno-drogowego i gaśniczego – wszystko po to, by podnieść poziom bezpieczeństwa. Strażacy-ochotnicy, w sytuacji nagłych zdarzeń, narażeni są na największe niebezpieczeństwo, ponieważ jako pierwsi docierają z pomocą do miejsca zdarzenia. Tak więc im większy i nowocześniejszy jest poziom ochrony strażaków, tym większe możliwości w niesieniu pomocy ludziom w potrzebie. Wyposażenie OSP Choroszcz zakupione w ramach projektu w znaczący sposób wpłynie na poprawę potencjału ratowniczego strażaków w czasie prowadzonych przez nich działań ratowniczo-gaśniczych, nie tylko przy pożarach, ale również podczas innych niebezpiecznych zdarzeń.

Artyści na scenę, czyli jak uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy tworzą teatr – część I
- wnioskodawca: Małgorzata Czulewicz. Projekt, którego szacunkowy koszt to 100 tys. zł, jest realizacją pomysłu zrodzonego podczas przygotowań do wielu uroczystości szkolnych, imprez edukacyjnych i kulturalnych na terenie placówki. W szkole uczy się duża grupa uczniów uzdolnionych muzycznie, tanecznie i artystycznie, którzy chętnie biorą udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych; duża ich liczba zgłasza się też do proponowanych przez nauczycieli działań sceniczno-teatralnych. Dzięki zakupionemu sprzętowi, uczniowie będą mogli rozwijać swoje talenty i poszerzać umiejętności artystyczne. Szkoła z kolei zyska możliwość profesjonalnego kształtowania potrzebnych umiejętności występów publicznych. Wnioskodawcy liczą na to, że efekty przyszłej pracy z uczniami na scenie wpłyną na rozwój samej placówki i promocję szkoły w środowisku.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
840 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39