Michałowo inwestuje w plażę nad zalewem Siemianówka

2021.05.07 20:03
Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Samorząd Michałowa chce uatrakcyjnić pobyt w Rudni nad zalewem Siemianówka i inwestuje w ten teren, by zachęcić m.ni. turystów do spędzania urlopów w naszym regionie.
Michałowo inwestuje w plażę nad zalewem Siemianówka
Fot: Promocja Michałowo
plaża w Rudni nad Siemianówką

Na terenie gminy Michałowo - przy zalewie Siemianówka - znajdują dwa bardzo istotne dla letniego wypoczynku miejsca: plaża i port. W ubiegłym roku miejsca te cieszyły się dużym zainteresowaniem spragnionych wypoczynku mieszkańców, nie tylko gminy czy województwa podlaskiego, ale i całej Polski.

Dlatego też samorząd stara się sprawić, by to miejsce stało się jeszcze bardziej atrakcyjne i przyciągające dla turystów.

Z uwagi na potrzeby osób niepełnosprawnych i mam z wózkami, montowane są na plaży specjalne drewniane trapy ułatwiające dostęp do pomostu. W pobliżu plaży zainstalowany zostanie kontener - kiosk na potrzeby małej gastronomii (serwowanie gorących posiłków, lodów itp.). Gmina zakupiła też na potrzeby gastronomiczne drewniany domek barowy. A ze względu na imprezy kulturalne, w tym koncerty - został zakupiony duży namiot.

Samorząd zadbał również o to, by miejsce to zyskało rozpoznawalność marketingową poprzez wypracowanie jednolitego nazewnictwa.

- Identyfikacja wizualna związana z marką Siemianówka będzie dotyczyła kilku miejsc tak, by wykreować tożsamość i wizerunek w oczach nie tylko mieszkańców gminy, powiatu i województwa, ale również turystów - informuje gmina Michałowo.

Na plaży i w porcie pojawi się duży napis SIEM(i)Anówka. W ramach realizacji projektu "Zachowanie cennych zasobów przyrodniczych na terenie Zbiornika Siemianówka" ma zostać zakupiony tzw. pływający tramwaj solarny. W swojej nazwie będzie miał frazę SIEM(i)Anówka.

Paulina Górska
paulina.gorska@bialystokonline.pl

1442 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39