Między workami z peletem zrobili skrytkę dla migrantów [ZDJĘCIA]

2023.06.15 12:42
Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali pojazd przerobiony do przewozu nielegalnych migrantów. Kurierzy zostali ujęci na gorącym uczynku.
Między workami z peletem zrobili skrytkę dla migrantów [ZDJĘCIA]
Fot: SG

Placówka Straży Granicznej w Narewce w rejonie miejscowości Olchówka, przeprowadziła udaną akcję, podczas której ujawniono forda o czeskich tablicach rejestracyjnych, będącego w centrum nielegalnej działalności. Dwóch obywateli Czech podróżujących tym pojazdem zostało zatrzymanych w momencie, gdy zajmowali się odbieraniem grupy migrantów.

Samochód, którym cudzoziemcy planowali kontynuować swoją podróż na zachód Europy, został przystosowany do przemytu. Przestrzeń ładunkowa została zamaskowana workami z peletem, które miały udawać legalny ładunek. Dodatkowo, wejście na pakę zostało specjalnie wycięte i znajdowało się za siedzeniem kierowcy, co miało na celu utrudnienie wykrycia przewożonych osób.

- Kurierzy usiłowali przewieźć w głąb Europy Zachodniej 4 Irańczyków, którzy uprzednio nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę. Obywatele Czech zostali zatrzymani za pomocnictwo w organizowaniu przekraczania granicy naszego państwa wbrew obowiązującym przepisom - poinformowała mjr Katarzyna Zdanowicz, rzeczniczka prasowa Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Minionej doby (14.06) w sumie zatrzymano 3 organizatorów nielegalnego przekraczania granicy. Na terenie działania Placówki SG w Narewce zatrzymano jeszcze obywatela Białorusi, który przewoził 5 obywateli Syrii.

Od początku 2023 r. funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 354 osoby zaangażowane w organizowanie nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1092 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39