Międzynarodowe Targi Książki. Znani pisarze i rabaty na stoiskach

2019.04.10 08:08
Chris Carter, Marcin Wicha, Mariusz Szczygieł, Jacek Hugo-Bader - to tylko wybrani autorzy, którzy odwiedzą Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku. Impreza rozpocznie się w piątek (12.04).
Międzynarodowe Targi Książki. Znani pisarze i rabaty na stoiskach
Fot: Grzegorz Chuczun

Tegoroczna edycja Targów Książki odbędzie się tradycyjnie w przestrzeni Opery i Filharmonii Podlaskiej - Europejskiego Centrum Sztuki oraz Białostockiego Teatru Lalek.

W imprezie wezmą udział m.in. Chris Carter, Marcin Wicha, Mariusz Szczygieł, Adam Wajrak, Joanna Bator, Grzegorz Kasdepke, Paweł Smoleński, Krzysztof Szubzda, Jacek Hugo-Bader oraz Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil. Z pisarzami będzie można spotkać się podczas spotkań autorskich (targom towarzyszy Festiwal literacki "Na pograniczu kultur"). W czasie tegorocznego Festiwalu odbędzie się 40 spotkań z autorami. Podpiszą oni też książki na stoiskach wydawnictw. Wystawcy będą przyciągać odwiedzających imprezę rabatami.

Atutem białostockich targów i festiwalu literackiego jest ich znakomita lokalizacja w centrum miasta, a także fakt, że to jedyne targi książki w Polsce północno-wschodniej. Wydawcy mają więc niepowtarzalną szansę, aby swoją bogatą ofertę zaprezentować w tej części kraju.

Festiwal literacki to także szeroki wachlarz działań skierowanych zarówno do najmłodszych, jak i dorosłych mieszkańców województwa podlaskiego. Zaplanowano m.in. warsztaty literackie, warsztaty pisania, gry i zabawy edukacyjne, bezpośrednie spotkania z autorami, prezentacje nowości wydawniczych, wystawy. Piątek jest wypełniony wydarzeniami adresowanymi do dzieci. Przyjadą m.in. Tomasz Samojlik i Adam Wajrak - autorzy komiksów, których akcja rozgrywa się w Puszczy Białowieskiej.

Wstęp na imprezę jest wolny. Jej głównym organizatorem jest Fundacja Sąsiedzi. Targi potrwają do niedzieli (14.04). Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Program: 8. Międzynarodowe Targi Książki/Festiwal Literacki "Na pograniczu kultur"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

940 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39